Epicentrem bojů jsou města Bachmut a Marjinka. Nejtvrdší boje se nyní podle Kyjeva odehrávají právě v Bachmutu, kde ruské jednotky už měsíce usilují o obklíčení a následné dobytí města. Ukrajinci se tam ale i nadále snaží držet své pozice.

Při operacích právě v okolí Bachmutu zahynuli dva kanadští občané. Sedmadvacetiletý Kyle Porter a jednadvacetiletý Cole Zelenco sloužili u ukrajinské mezinárodní legie, která je součástí 92. mechanizované brigády. Jde již o čtvrtého a pátého Kanaďana, kteří v zemi zahynuli od začátku ruské invaze, uvedla kanadská zpravodajská stanice CBS News.

Prezident Petr Pavel vystoupil na tiskové konferenci na letišti Praha-Kbely po svém návratu z Ukrajiny
Petr Pavel: Ukrajina má nedostatek munice. Rusové jí vystřílí až pětkrát víc

Britské ministerstvo obrany ve své dnešní pravidelné analýze bojů informuje o pravděpodobném odvolání ruského generálplukovníka Michaila Mizinceva, který zodpovídal za armádní logistiku. Ve funkci byl přitom pouhých osm měsíců. Jak britští vojenští analytici dodali, Mizincevovo propuštění nebylo oficiálně potvrzeno, nicméně podobné zprávy ukazují na stále trvající logistické problémy, se kterými se ruská armáda ve válce na Ukrajině potýká.

Nedostatek munice 

„Rusko nemá dostatek munice, aby dosáhlo úspěchu v ofenzivě. Nedostatek munice vede i k vnitřním sporům, zejména mezi ruským ministerstvem obrany a žoldnéřskou Wagnerovou (v ruském přepisu Vagnerovou) skupinou,“ uvedlo britské ministerstvo.