Velká část Kyjeva je kvůli návštěvě Bidena, který se sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským, uzavřena. „Stojím v koloně a nevím, jestli stihnu vyzvednout syna ze školky,“ popsala bezpečnostní opatření jedna z obyvatelek.

Přesto u cesty k prezidentskému paláci (pro dopravu i pěší dočasně nepřístupná) postávají skupinky lidí.

Návštěva amerického prezienta Joea Bidena v Kyjevě. Setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
Prezident USA Biden nečekaně navštívil Kyjev. Oznámil nový balík pomoci Ukrajině

„Doufáme, že ho alespoň zahlédneme,“ říká Ukrajinka Tamara. Její partner Alexej si je jistý. „Musí projet tudy, ale je otázka, za jak dlouho to bude, kdy jednání skončí. Ale vydržíme tu do odpoledne,“ dodává.

Krátce před odhlášením Bidenova setkání se Zelenským byl ve městě vyhlášen protiletecký poplach, a to kvůli dalšímu ruskému raketovému ostřelování. Ulice v centru jsou tak až na čekající nadšence téměř vylidněné.

Na Náměstí nezávislosti pod prezidentských palácem jsou televizní štáby z celého světa a odchytávají Ukrajince na rozhovory. „Je to samozřejmě dobrá zpráva, ale uvidíme, jak moc dobrá. Je důležité, co Joe Biden přivezl, jestli nám Amerika dodá další zbraně,“ popsal Deníku na místě prodavač ukrajinských suvenýrů. „Ráno jsme tu měli i Bidena, ale ten už je vyprodaný,“ dodává k prodávanému zboží.