Prigožinovo letadlo podle skupiny přistálo dnes ráno na letišti Mačuliščy u Minsku. Také agentura Reuters dnes s odvoláním na data ze služby Flightradar24 uvedla, že u Minsku se na přistání připravovalo letadlo se stejnými kódy, jako má letadlo spojované v amerických sankčních seznamech s Prigožinovou osobou.

Pokud jde o místo, z něhož letadlo vyletělo, Reuters píše, že služba Flightradar24 ho poprvé zachytila nad Rostovem na Donu, městě na jihu Ruska, v němž během víkendu wagnerovci dokázali na čas ovládnout ruská armádní stanoviště i letiště.

Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin
Puč wagnerovců? Prigožinem to nekončí, shodla se EU. Lipavský se už těší na Krym

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes podle TASS uvedl, že o údajném příjezdu Prigožina do Běloruska nemá žádné informace. „Nemohu nic říci,“ citovala agentura Peskovovu odpověď na otázku novinářů. Agentura předtím informovala, že ruská tajná služba FSB upustila od trestního stíhání, které zahájila v pátek v souvislosti s Prigožinovým jednáním.

U Minsku přistálo i další letadlo

Na letišti u Minsku v úterý podle projektu Hajun přistálo ještě další soukromé tryskové letadlo, které přiletělo z Petrohradu.

Od pondělka se objevovaly neoficiální zprávy o tom, že Prigožin či jeho muži začali přijíždět na území Běloruska, projekt Hajun to ale v pondělí večer zpochybnil. „Nikdo z Bělorusů zatím kolony wagnerovců na našem území neviděl,“ uvedl.