Video, kde je vidět princezna z Walesu Kate s princem Williamem, jako první zveřejnil americký bulvární deník TMZ, následoval ho britský The Sun. Pár na něm vychází z obchodu Windsor Farm Shop nacházející se kousek od jejich domu ve Windsoru západně od Londýna. Kensingtonský palác zatím video nekomentoval.

Snímek princezny z Walesu s jejími dětmi vyvolal velký rozruch. Podle agentur ho někdo upravil:

Princezna Kate.
Fotka Kate vzbudila pořádný rozruch: Za digitální úpravy se princezna omluvila

Princezna Kate byla na videu neformálně oblečená, měla na sobě černou mikinu s kapucí a černé legíny. Její manžel zase oblékl modrý kabát, džíny a kšiltovku. Oba v rukách nesli tašky s nákupem. Vzhledem k princeznině operaci břicha, kterou podstoupila v polovině ledna, se řada lidí zaměřila na její chůzi. Vzhledem k tomu, že Kate kráčela sebevědomě a svižně, se podle mnohých zdá, že se zotavuje dobře. Na nákupu s nimi nebylo ani jedno z jejich dětí, tedy ani desetiletý George, osmiletá Charlotte nebo pětiletý Louis.

Usměvavá Kate

Podle autora videa vypadala dvojice v obchodě velmi uvolněně a Kate šťastně a zdravě. „Když se princezna otočila, měl jsem pocit, že tu tvář už odněkud znám. Pak se otočil William a já měl jasno. Šel jsem se svým nákupem k autu, a když vycházeli z obchodu, tak jsem je natočil,“ citoval portál Sky News Nelsona Silvu.

Svědci natočili princeznu Kate na nákupech:

Zdroj: Youtube

Královská rodina v poslední době čelí kvůli zmizení princezny Catherine z veřejného života a podivným digitálním úpravám rodinné fotky kritice. „Legitimita monarchie pramení z viditelnosti,“ citoval portál AP News historičku z londýnské City University Annu Whitelockovou. Po dlouhých měsících nepřítomnosti tak někteří příznivci konspiračních teorií spekulují o tom, jestli je nejnovější video pravé a opravdu zachycuje princeznu Catherine.

Své pochybnosti vyjádřil i americký televizní moderátor Andy Cohen. Na svém účtu na sociální síti X napsal: „To není Kate….,“ a mnoho komentujících s ním souhlasilo. Jeho příspěvek má více než čtyři miliony zobrazení.

Je to vůbec ona?

Různé teorie o stavu Catherine jsou podle odborníků přirozené, lidé se snaží rychle vyplnit vzniklou informační mezeru. „Katespiracies“, jak se divokým teoriím o princezně začalo říkat, sahají od možného kosmetického zákroku až po účast v soutěži The Masked Singer, kde soutěžící vystupují v kostýmech.

Server TMZ zatím všechny teorie o údajné manipulaci ve videu vyvrátil. „Prozkoumali jsme metadata. Není pochyb o tom, že bylo video natočeno v sobotu kousek od domu prince a princezny z Walesu,“ uvedl.

Obavy o princeznu

Fámy o zdravotním stavu princezny Catherine se objevují od doby, kdy podstoupila blíže neupřesněnou operaci břicha. V nemocnici strávila dva týdny. Poté na dlouhou dobu zmizela z veřejného dění. Někteří začali spekulovat, že je v kómatu, nebo dokonce zemřela. To vyvrátilo hned několik svědků, kteří Catherine spatřili na procházce s dětmi nebo v autě se svou matkou.

Princeznu Kate před několika dny fanoušci údajně vyfotili, pravost fotky ale Kensingtonský palác oficiálně nepotvrdil:

Spekulace o zdravotním stavu princezny Kate neutuchají
Princezna Kate se po operaci ukázala na veřejnosti. Snímek ale vyvolává otázky

Kensingtonský palác přitom už dříve oznámil, že informace o Kate bude poskytovat jen v případě výrazných změn zdravotního stavu. Princezna se také na veřejnosti neměla objevit dříve než o Velikonocích. Strohost v poskytování informací o princezně Catherine jen prohloubil kritické komentáře směřující k oficiálním zdrojům. Některé fanoušky královské rodiny rovněž naštvala upravená fotka princezny Kate s jejími třemi dětmi, za kterou se sama princezna později omluvila.