Princezna Kate strávila v polovině ledna tohoto roku téměř dva týdny v nemocnici. Zdravotnické zařízení opustila 29. ledna. Podle oficiálních zpráv v něm prodělala úspěšnou a plánovanou operaci v oblasti břicha. Od té doby se úplně vytratila z veřejného dění. Někteří ji venku spatřili jen jednou, a proto se šíří spekulace, co se s princeznou děje.

O nejnovějším objevení princezny informoval americký bulvární deník TMZ.com. Zveřejnil fotografii, na níž Kate sedí v černém SUV vedle své matky Carole Middletonové a má na sobě tmavé sluneční brýle. List rovněž uvedl, že se právě nacházely blízko bydliště princezny, hradu Windsor ve Velké Británii.

Stálé pochybnosti

Kensingtonský palác reálnost fotografie nepotvrdil. Poslední oficiální vyjádření ohledně zdravotního stavu princezny vydal v poslední únorový den. Připomněl v něm, že se Kate na veřejnosti neobjeví dříve než o Velikonocích a že o jejím stavu budou informovat jen v závažných situacích. Portál CBS News rovněž doplnil, že její operace podle oficiálních zdrojů nesouvisela s rakovinou.

Podívejte se, co o princezně Kate řekla veřejnosti královská rodina:

Princezna Kate s princem Williamem. Ilustrační foto
Strach lidí o princeznu Kate trvá. Vyjádření královské rodiny nahrálo spekulacím

Časopis Harpers Bazaar současně uvedl, že sama Kate si přála, aby podrobnosti o operaci zůstaly jen v soukromí. Po operaci podle oficiálního vyjádření Kensingtonského paláce dělá velké pokroky a pokračuje v zotavování.

Přesto se mezi lidmi šíří konspirační teorie a dezinformace o princeznině zmizení. Starost veřejnosti o zdraví Kate okomentoval 7. února i její manžel, princ William. Poprvé od operace své choti se zúčastnil oficiální akce, konkrétně každoročního galavečera pořádaného pro vybrání peněz na podporu londýnské letecké záchranné služby.

„Rád bych využil této příležitosti, abych vám také poděkoval za laskavé vzkazy podpory pro Catherine a pro mého otce, zejména v posledních dnech. Moc to pro nás všechny znamená,“ zmínil na slavnostním večeru.

Zklamání fanoušků

Princezna Catherine měla podle britského ministerstva obrany poprvé vystoupit na veřejnosti v rámci každoročního ceremoniálu Trooping the Colour v centru Londýna konaného na začátku června. Armádní web však před několika dny informaci o účasti princezny Kate smazal. Tradiční vojenské přehlídky se běžně účastní kolem 1 400 vojáků.

V Británii se nedávno objevily i spekulace, že po zákroku princezna Kate téměř zemřela:

Následník britského trůnu William s princeznou Catherine. Ilustrační foto.
Princezna Kate se po operaci objevila na veřejnosti. Zprávy o kómatu byly lež

V textu se původně psalo, že „vojáky zkontroluje Její královská Výsost princezna z Walesu, plukovnice Irské gardy“. S touto informací pořadatelé akce prodávali vstupenky v ceně od pěti do patnácti liber (v přepočtu od 150 do 445 korun). Nyní její jméno i fotografii z reklamního poutače úplně smazali.

Kensingtonský palác se zatím k události nevyjádřil ani nepotvrdil účast princezny z Walesu.

Zdroj: Youtube

Hospitalizace princezny Catherine přišla téměř současně s oznámením o operaci krále Karla III., kterou absovoval kvůli onemocnění prostaty. Následně oficiální zdroje oznámily, že trpí rakovinou. Ve svých královských povinnostech pokračoval v soukromí a stejně jako Catherine se některých vystoupení na veřejnosti od té doby nezúčastnil.