Kate spolu s manželem a dětmi přijela do Buckinghamského paláce po 11:00 SELČ. Krátce před polednem se zúčastnila královské projížďky kočárem. V jiném kočáře obhlédl nastoupené jednotky i král Karel III. a jeho choť Camilla.

Celé ceremonii, která se odehrávala v deštivém počasí, přihlížely i stovky příznivců monarchie, politiků a představitelů úřadů. Podle agentury AP se přehlídky účastnilo přes 1000 vojáků, 250 členů vojenských orchestrů a 200 koní.

Účast princezny na přehlídce známé v Británii jako Trooping the Color oznámil Kensingtonský palác v pátek. Ve vzkazu princezna Kate tvrdila, že v léčbě rakoviny dělá pokroky. Neví ale, kdy se bude plně vrátit ke svým veřejným povinnostem.

„Dělám dobré pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré i špatné dny,“ uvedla.

Rakovinou trpí i král 

Přehlídka se koná k příležitosti takzvaných ceremoniálních narozenin krále Karla III. V Británii je zvykem slavit narozeniny monarchy druhou červnovou sobotu, a to nezávisle na tom, kdy se skutečně narodil. Současnému panovníkovi bude 76 let letos 14. listopadu.

Princezna Kate nevystoupila na veřejnosti od Vánoc. V lednu postoupila operaci a v březnu dvaačtyřicetiletá členka královské rodiny oznámila, že má rakovinu. Tou trpí i Karel III. Na rozdíl od krále se Kate zcela vzdala svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také na několik týdnů uchýlil do soukromí, aby mohl pečovat o svou ženu a jejich tři děti.