Ještě před několika měsíci se mluvilo i o možném rozpadu monarchie. Lidé začínali být kvůli nepřítomnosti princezny Kate na veřejnosti podezíraví a nedůvěřiví. Šuškalo se o tom, že tým Kate nezvládl celosvětové obavy o její zdraví. Teď je vše jinak. Nový průzkum společnosti YouGov ze začátku dubna ukázal, že je princezna z Walesu po oznámení, že onemocněla rakovinou, z 22. března nejoblíbenější osobou z britské královské rodiny.

Princ William neprožívá šťastné období:

Princ William s manželkou Kate v době, kdy ještě nemuseli řešit vážnou nemoc.
Těžší období ještě princ William nezažil. Mluví se o jeho předčasné korunovaci

V průzkumu se ukázalo, že tři čtvrtiny z více než dvou tisíc dospělých Britů, tedy 76 procent, mají na Kate pozitivní názor. Portál The Mercury News doplňuje, že je to o šest procent více, než na začátku roku. Negativní názor má na princeznu jen patnáct procent Britů.

Oblíbená dvojice

Její oblíbenost se zvýšila poté, co se na sociálních sítích objevilo video, ve kterém otevřeně přiznala, že má rakovinu a že podstupuje chemoterapii. Světoví lídři i celebrity ji v jejím boji podpořili. Několik známých osobností se také omluvilo za to, že vtipkovali o její nepřítomnosti. Od oznámení spousta konspiračních teorií, které spadají po označení KateGate, utichla.

K oblíbenosti Kate Middletonové podle některých přispívá i to, že její tým občas odpovídá na dopisy, ve kterých ji fanoušci přejí pevné zdraví. Jedna z obdivovatelek se na sociální síti X pochlubila tím, že jí přišla odpověď ve znění: „Děkujeme za milá přání Její královské Výsosti, princezně z Walesu. Vašeho pozorného gesta si velmi vážíme."

Princezna Kate na konci března oznámila, že má rakovinu:

Zdroj: Youtube

Dotazovaní v průzkumu vyjádřili kromě podpory Kate i pozitivní názor na prince Williama. Pozitivně ho ohodnotilo 73 procent Britů. Oproti jeho manželce ho ale více lidí nemá rádo, průzkum ukázal na 21 procent respondentů. Některým se například nelíbilo, že se své ženy nezastal, když se omluvila za špatně upravenou fotografii zveřejněnou na Den matek.

Dopisy nestárnou

Na třetím místě za Williamem se v oblíbenosti umístila jediná dcera královny Alžběty II., princezna Anna. Na čtvrtém pak její bratr, král Karel III. Pozitivní názor na něj má 63 procent respondentů, 30 procent ho zase nemá rádo. I on má přitom podle portálu People rád dopisy od fanoušků. Denně mu soukromý tajemník ukazuje téměř veškerou korespondenci, kterou dostane. Nedávno dokonce vyšlo video, ve kterém král čte některé z pohlednic, které mu přišly potom, co počátkem února oznámil léčbu rakoviny.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle se objevili až na konci žebříčku. Vévodu ze Sussexu nemá rádo 61 procent Britů, vévodkyni ještě více (65 procent). Podle YouGov mají ze všech respondentů Sussexy nejradši mladší dospělí, ve věku od 18 do 24 let. Úplně nejméně oblíbený z celé královské rodiny je pak princ Andrew, jenž má za sebou četné skandály. Nemá ho v oblibě 86 procent lidí z Velké Británie.

Spekulace o Kate

Princezna Kate v lednu podstoupila blíže neupřesněnou operaci břicha. V nemocnici strávila téměř dva týdny. Od té doby byla na veřejnosti viděna jen několikrát, například na procházce s dětmi, v autě se svou matkou či na nákupu ve farmářském obchodě.

Jak dobře princeznu Kate znáte? Vyzkoušejte si kvíz:

Kate Middleton
KVÍZ: Princezna Kate oslavila 42. narozeniny. Vyzkoušejte si, co o ní víte

O důvodu nepřítomnosti vzniklo několik konspiračních teorií, které mimo jiné tvrdily, že Kate při operaci téměř zemřela. Oficiální fotka princezny Catherine s dětmi pak kvůli podivným úpravám fámy jen podpořila. Britská královská rodina se k takovým informacím nevyjádřila, jen opakovala, že se k oficiálním povinnostem princezna vrátí nejdříve po Velikonocích.