Britskou princeznu Kate její příznivci na veřejnosti podle všeho brzy neuvidí. Přestože se původně jako jeden z možných termínů jejího návratu k veřejným vystoupením skloňoval červen, tento termín se jeví jako stále méně pravděpodobný. Vyplývá to z nového prohlášení Kensingtonského paláce o princezně Kate.

Britská bulvární média navíc získala vyjádření nejmenovaného zdroje z blízkosti prince Williama a jeho manželky, podle kterého Kate velmi trpí vedlejšími účinky chemoterapie.

O zdravotním stavu princezny Kate v uplynulých týdnech promluvil princ William i blízká přítelkyně rodiny:

Manželka příštího britského krále Catherine na snímku ze šestých narozenin syna Louise
Kate se má dobře, prolomil mlčení William. Podle přítelkyně ale prochází peklem

Oficiální informace o stavu příští britské královny jsou kusé a přicházejí jen v náznacích. Třeba princ William při nedávných veřejných vystoupeních na dotazy odpověděl, že se jeho ženě daří dobře. Před pár dny zveřejněné prohlášení Kensingtonského paláce ale naznačuje, že stav Kate je dál vážný - protože její návrat k běžnému pracovnímu režimu je zatím v nedohlednu.

Až to povolí lékaři

O princezně se zástupci paláce zmínili při zveřejnění zprávy o pokrocích organizace Royal Foundation Centre for Early Childhood. Tato nadace, za jejímž vznikem Kate stála, se věnuje podpoře raného dětství - což je téma, jímž se princezna zabývá dlouhodobě. Jejím cílem je, aby měly děti v prvních letech věku lepší přístup ke vzdělávání či aby rodiny měly více času věnovat se rozvoji svých malých dětí. Podle BBC byla Kate obeznámena s výsledky zprávy.

Vydání zprávy ale zároveň podnítilo Kensingtonský palác, aby zveřejnil novinku o Katině stavu. „Neočekává se, že se princezna vrátí k práci, dokud to nepovolí její lékařský tým,“ prohlásil mluvčí paláce.

Zdroj: Youtube

To naznačuje, že stav rakovinou nemocné Kate je nadále natolik závažný, že se zatím nedá mluvit ani o konkrétním termínu jejího návratu k práci. „Nejnovější prohlášení naznačuje, že zatím nehrozí,“ konstatovala BBC.

Nejmenovaný zdroj: Procházejí si peklem

Ještě znepokojivější jsou pak informace, které britským bulvárním listům o Kate prozradil nejmenovaný zdroj z Kensingtonského paláce. Podle jeho slov princezna špatně snáší vedlejší účinky chemoterapie - mezi které se řadí například nevolnost, střevní problémy či vypadávání vlasů.

„Kate a William si za zdmi paláce procházejí peklem,“ řekl zdroj podle webu The News listu National Enquirer.

Ještě nedávno se zdálo, že se stav princezny Kate zlepšuje:

William a Kate
William konečně řekl, jak na tom Kate je. Karel III. přišel o jeden ze smyslů

Stejný zdroj pak uvedl, že princ a princezna dělají maximum pro to, aby skutečný stav Kate utajili před jejich třemi malými dětmi - desetiletým princem Georgem, devítiletou princeznou Charlotte a šestiletým princem Louisem. „Je ale stále těžší a těžší skrývat před nimi Katino utrpení,“ uvedl zdroj.

Karel III. už je v práci

Zdravotní problémy princezny Kate začaly v lednu, kdy podstoupila blíže neupřesněnou operaci břicha. Tehdy ještě zástupci paláce tvrdili, že nejde o rakovinu. Další vyšetření ale zhoubný nádor potvrdily a po týdnech spekulací, kdy o princezně nebyly žádné oficiální zprávy, v březnu sama Kate prostřednictvím videa oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina a podstoupí preventivní chemoterapii.

Připomeňte si zlomové okamžiky posledních pěti měsíců princezny Kate a její rodiny:

Kate Middleton už se objevuje na veřejnosti
Už pět měsíců ve strachu. Kate se snaží s podporou Williama normálně fungovat

Mezi Brity velmi populární princezna zrušila veškerá svá veřejná vystoupení a od března ji nikdo nespatřil. Princ William mezitím svá veřejná vystoupení, která rovněž na čas odřekl kvůli manželčině diagnóze, obnovil.

Na dotazy při nich opakovaně odpovídá, že se Kate má dobře. Kensingtonský palác už dříve informoval, že bude o stavu princezny Catherine informovat pouze v případě zásadních změn.

Zdroj: Youtube

S rakovinou bojuje i britský král Karel III., který svou diagnózu oznámil v podobném čase jako princezna Kate - a stejná diagnóza oba velmi sblížila. I on podstoupil léčbu. Na rozdíl od Kate ale panovníkův stav zřejmě není tak závažný, neboť král se už částečně vrátil k veřejným vystoupením a po celou dobu léčby Buckinghamský palác pravidelně zveřejňoval také jeho snímky.