Nejdříve na podzim uvidí příznivci britské královské rodiny návrat princezny Kate, která od jara bojuje s rakovinou, k pracovním povinnostem a veřejným vystoupením. Přesto se však zdá, že se její stav pomalu zlepšuje. Naznačují to zjištění amerického magazínu People a britského deníku Daily Mail.

Oběma listům se povedlo promluvit s lidmi, kteří princeznu v uplynulých týdnech zahlédli mimo její domov - je to vůbec poprvé od chvíle, co byla oznámena její diagnóza. „Kate byla nedávno spatřena se svou rodinou a při samostatných pochůzkách,“ píše například magazín People.

Na veřejnost se dostaly nové zprávy o princezně z Walesu Catherine. A nejsou nijak povzbudivé:

Byť neexistují z daných momentů žádné fotografie ani video, podobně se vyjádřily anonymní zdroje také pro britský Daily Mail. „Princezna byla v posledních týdnech viděna se svou rodinou, což bude mnohými považováno za pozitivní znamení,“ uvádí britský deník.

Podle magazínu Tatler Kate pomáhají při zotavování také její rodiče a sourozenci.

Léčba zabírá

Ještě lepší zprávy přinesl magazín Vanity Fair. Podle zdroje z blízkosti Kate konečně zabrala chemoterapie, kterou princezna kvůli nemoci podstupuje. „Je velká úleva, že snáší medikaci a ve skutečnosti se jí daří už mnohem lépe,“ řekl magazínu rodinný přítel.

Jen před pár týdny přitom britská média informovala, že Kate pociťuje nepříjemné vedlejší účinky chemoterapie, včetně nevolností a extrémní únavy.

Nový portrét britské princezny Kate vyvolal vlnu kritiky:

Podle magazínu Vanity Fair je dokonce pravděpodobné, že se princezna vrátí do plného pracovního nasazení skutečně již na podzim, jak dříve informoval Daily Mail, a ne až příští rok, o čemž se rovněž v těchto dnech spekuluje.

V každém případě konkrétní datum bude záležet na vyjádření lékařského týmu princezny a Kate nemíní svůj návrat nijak uspěchat na úkor zdraví. „Nebyla stanovena žádná časová osa a určitě v tomto směru není žádný spěch. Návrat nastane, až se Catherine bude cítit připravená, a když dostane povolení od svého lékařského týmu. Ale stoprocentně se ke své práci vrátí, to je bez debaty,“ řekl dobře informovaný zdroj magazínu Vanity Fair.

Zrušení vystoupení

Nové pochybnosti o stavu princezny z Walesu v uplynulých dnech vyvolalo oznámení, že se pro následující týdny ruší veřejná vystoupení prince Williama a krále Karla III. Zástupci královské rodiny ovšem ujistili, že důvodem pro tento krok je vyhlášení předčasných voleb v Británii, které se budou konat již 4. července, a ne případné zhoršení stavu princezny Kate.

To, že se nejen Britové, ale i lidé ze zahraničí, neustále bojí a myslí na Kate, dokazuje i množství přání brzkého uzdravení, které proudí do Buckinghamského paláce každý den. „Buckinghamský palác zaplavily od chvíle, kdy princezna z Walesu odvážně ve videu přiznala, že podstupuje léčbu rakoviny, desítky tisíc dopisů a dárků. Korespondenční tým paláce dojala láska a náklonnost, kterou lidé Kate projevují,“ píše Daily Mail.

| Video: Youtube

Princezna Kate se na veřejnosti naposledy objevila v prosinci, následně v lednu panovnická rodina oznámila, že musela podstoupit blíže neupřesněnou operaci břicha. V březnu pak princezna osobně ve videu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. Od té chvíle Buckinghamský palác neposkytl žádné nové informace o vývoji jejího stavu, ani nebyla viděna na veřejnosti. Princ William ale při svých veřejných vystoupeních v uplynulých týdnech na dotazy odpověděl, že se jeho manželka má dobře.