Britové zažívají dosud nevídanou situaci. Hned tři seniorní členové britské královské rodiny totiž pro následující týdny zrušili svá veřejná vystoupení kvůli zdravotním problémům. Minulý týden mediální zástupci královské rodiny ve stejný den oznámili, že se princezna z Walesu Catherine podrobila blíže neupřesněné operaci břicha a krále Karla III. čeká zákrok kvůli zvětšené prostatě. Smutným zprávám ale stále není konec.

Britská princezna Catherine podstoupila plánovanou operaci břicha:

Vévodkyně Kate.
Princezna Kate se po operaci cítí dobře. Z veřejnosti ale zmizí na čtvrt roku

Zatímco v případě Kate a Karla III. zdroje z jejich blízkosti uklidňují, že se oba cítí dobře, v pondělí vyšlo najevo, že je vážně nemocná bývalá manželka králova bratra, prince Andrewa. Vévodkyně z Yorku Sarah Fergusonová oznámila, že trpí rakovinou kůže.

Návštěva manžela

Největší díl pozornosti se dostává princezně Kate. Rodina požádala média o soukromí, a konkrétní povaha zákroku, který Catherine podstoupila, zůstává neznámá. Novinářům, kteří se shromáždili před London Clinic, se přesto povedlo zjistit některé novinky.

Manželku v nemocnici navštívil princ William. „Byl viděn, jak odjíždí od zadního vchodu nemocnice,“ uvedla BBC. Na nejbližší týdny rovněž odřekl své oficiální povinnosti.

Zdroj: Youtube

Přestože se nemocnice London Clinic specializuje mimo jiné na léčbu onkologických onemocnění, Kensingtonský palác uvedl, že Kate rakovinou netrpí. Po propuštění z nemocnice se bude zotavovat v sídle Adelaide Cottage ve Windsoru. „Neochvějný závazek princezny z Walesu vůči národu ji bude podněcovat, aby pokračovala ve své královské práci i v době zotavování,“ napsal list Daily Mail

Král už se těší na práci

O králi zase promluvila královna Camilla při své návštěvě Skotska. „Má se dobře. Těší se, až bude zase pracovat,“ prohlásila královna. Podle dřívějšího vyjádření Buckinghamského paláce nejde o rakovinu, a zákrok bude pouze korektivní.

Uživatelé sociálních sítí dříve na internetu upozornili na panovníkovy prsty, které byly na sdílených fotografiích opuchlé a červené:

Uživatelé sociálních sítí si povšimli podivně opuchlých prstů krále Karla III.
Oteklé prsty krále Karla III. šokovaly internet. Příčin může být několik

Britská média v pondělí uvedla, že s králem i princeznou Kate spojili princ Harry se ženou Meghan, kteří jinak mají s královskou rodinou napjaté vztahy. „Princ Harry a Meghan údajně poslali Kate a králi přání brzkého uzdravení,“ uvedl list Daily Mail

Fergie našli melanom

Mnohem vážnější je ale stav vévodkyně z Yorku, která bojuje s onkologickým onemocněním kůže. Před několika měsíci jí přitom zjistili rakovinu prsu, kvůli které podstoupila mastektomii. „Nyní mi diagnostikovali zhoubný melanom. Další rakovinová diagnóza je přirozeně šok, ale zůstávám v dobré náladě,“ vyjádřila se Sarah Fergusonová.

Zdroj: Youtube

Bývalá manželka prince Andrewa se v prosinci poprvé po 30 letech překvapivě objevila po boku členů královské rodiny při cestě na tradiční vánoční mši v Sandringhamu. Oficiální součástí rodiny není od rozvodu v roku 1996, jako matku oblíbených princezen a králových neteří Beatrice a Eugenie ji stále mnoho lidí jako členku královské rodiny vnímá. „Po diagnóze rakoviny prsu využila svůj podcast k tomu, aby zvýšila povědomí o tomto typu rakoviny,“ připomněla BBC