Zvláštně rozmazané vlasy Catherine nebo ruka Charlotte. Nová oficiální fotografie princezny z Walesu s jejími dětmi vyvolala spekulace o odbyté úpravě umělou inteligencí. Nadšení z prvního oficiálního snímku Kate od její operace břicha před dvěma měsíci tak rychle vystřídalo rozhořčení.

Fotografie okamžitě vyvolala spekulace o tom, zda je upravená:

Zdroj: Youtube

V současné situaci, kdy se lidé ptají na zdraví princezny a stěžují si na malou sdílnost Kensingtonského paláce, zveřejnění snímku jen přililo olej do ohně. Naposledy se zástupci rodiny ke stavu budoucí královny manželky vyjádřili v poslední únorový den. Tehdy jen oznámili, že se na veřejnosti objeví nejdříve o Velikonocích. A konstatovali, že Catherine dělá po lednové operaci v zotavování velké pokroky.

Fanoušci a agentury pochybují

Poté se na nějakou dobu odmlčeli a nyní zveřejnili první oficiální fotografii Kate po operaci. Podle portálu BBC ji pořídil princ William ke Dni matek (který ve Velké Británii připadá na desátého března, pozn. red.). Na snímku je Kate obklopená princeznou Charlotte a princi Louisem a Georgem. K fotce je připsán vzkaz, v němž Catherine děkuje za milá přání a trvalou podporu v posledních dvou měsících a přeje všem šťastný Den matek.

Jako první si zvláštností na fotce všimli fanoušci na internetu. Příspěvek na Instagramu, který zatím královská rodina nestáhla, má současně přes dvacet tisíc komentářů. Přispěvatelům se nezdá hlavně rozostřená pravá ruka Catherine, rozmazaný Louisův svetr a jeho podivně zkroucený prostředníček.

Je podle nich také podivné, že princezna na fotce nemá snubní prstýnek. Jiní zase upozorňují na to, že se jim pozadí fotky zdá spíše podzimní, než jarní. Někdo také vyslovil myšlenku, že tvář princezny vypadá, jako by ji někdo přidal pomocí umělé inteligence. Portál CNN zase upozornil na podivně vypadající rukáv princezny Charlotte a zip na levé straně bundy Catherine.

Také fotografie princezny Kate se slunečními brýlemi způsobila rozruch:

Spekulace o zdravotním stavu princezny Kate neutuchají
Princezna Kate se po operaci ukázala na veřejnosti. Snímek ale vyvolává otázky

Na námitky ohledně fotky později reagovaly i čtyři mezinárodní tiskové agentury Getty Images, AFP, Reuters a Associated Press. V souvislosti s „nesrovnalostmi ohledně levé ruky princezny Charlotte“ fotku stáhly. Agentura Associated Press konkrétně oznámila, že se „při bližším zkoumání zdá, že zdroj fotku upravil“.

Naopak britská tisková agentura PA Media, která s královskou rodinou úzce spolupracuje, snímek nestáhla. Mluvčí uvedl, že se snaží od Kensingtonského paláce dostat vyjádření, zatím ale neúspěšně. Většina agentur po celém světě má přísná pravidla na zveřejňování snímků a často používají specializovaný software ke kontrole úprav.

Princeznina omluva

Sama princezna se na sociální síti X v pondělí dopoledne za zmatky omluvila. „Jako mnoho amatérských fotografů občas experimentuji s úpravami. Chtěla jsem se omluvit za případné zmatky, které způsobila rodinná fotografie, kterou jsme včera sdíleli,“ napsala na oficiálním profilu královské dvojice.

Podívejte se, co o princezně Kate řekla veřejnosti královská rodina:

Princezna Kate s princem Williamem. Ilustrační foto
Strach lidí o princeznu Kate trvá. Vyjádření královské rodiny nahrálo spekulacím

Princezna z Walesu podstoupila operaci břicha v londýnské klinice poblíž Regent's Parku 29. ledna. Ve zdravotnickém zařízení strávila třináct nocí, navštívil ji mimo jiné i princ Wiliam. Od té doby se mezi fanoušky královské rodiny šíří množství spekulací o jejím zdraví, včetně té, že na tom není zdravotně dobře a musela znovu do nemocnice. Zároveň ale lidé Kate dvakrát neoficiálně spatřili na veřejnosti. Jednou na soukromé procházce s dětmi, podruhé v autě s matkou. Kensingtonský palác o celé situaci podává jen strohá prohlášení, za což se na něj valí kritika.