Seriál, ve kterém skupina hluboce zadlužených lidí soutěží v sérii šesti dětských her, je už nějakou dobu nejsledovanější show streamovací platformy Netflix. Výherce Hry na oliheň dostane přes 800 milionů korun. Má to ale háček. Ti, kteří jsou z her vyřazeni, neodejdou po svých, ale zamíří v rakvi do kremační pece.

Netflix potvrdil, že se Hra na oliheň stala jejich nejsledovanějším seriálem.
Netflix trefil bingo. Hrou na oliheň zaskočil také experty. Řeší ale i problém

Hra na oliheň v posledním měsíci ovládla internet a sociální sítě, kdy mnozí z uživatelů volali po skutečných hrách. Britská organizace Universal Ents se rozhodla tyto prosby vyslyšet. Soutěžící budou v přepočtu soutěžit o alespoň 15 tisíc korun. Je to podstatně menší částka než v originální verzi, ale jeden nebo dva nájmy to výherci zaplatí.

Britové ale nebyli první, kdo přišel s nápadem uspořádat reálnou Hru na oliheň. Korejské kulturní centrum v Abú Dhabí zorganizovalo rekonstrukci těchto her. Využili k tomu dva týmy soutěžících po patnácti lidech.

Organizátoři byli převlečeni za růžové dozorce a na soutěžící nemluvili, aby podpořili napjatou atmosféru. V této verzi si ovšem výherce odnesl domů pouze dobrý pocit.

Dobrá zpráva pro britské soutěžící je, že při diskvalifikaci z her nebude nikdo popraven ani zraněn. „Je to bezbolestný zážitek. Nebudou zde žádné paintbally, zbraně ani nic podobného, ale člověk se nesmí bát se namočit,“ řekl kreativní ředitel Max Fox.

Zdroj: Youtube

I přes to ale soutěžící podepíšou lékařské potvrzení, že jsou fyzicky i mentálně schopni se her účastnit. Tento akt má zároveň parodovat scénu ze seriálu, kde dlužníci svým podpisem povolují vymahačům dluhů použít jejich orgány jako formu splátky.

Organizátoři dokonce najali profesionální bezpečnostní pracovníky. Ti budou dohlížet na dodržování pravidel. „Chceme zajistit, aby veškeré zkušenosti a zážitky byly bezpečné, ale stále stejně strhující jako originální hry. Kvůli násilné podstatě slavné série chceme být opatrní, abychom nepřilákali nestabilní jedince,“ sdělil Fox.

Bez rizika úrazu

Hry na oliheň se zúčastní čtyřicet lidí, které organizátoři náhodně vyberou na místě setkání a odvezou je na jim neznámou lokaci.

Na místě podstoupí šest intenzivních her inspirovaných seriálem. „Přejeme si udělat hry co nejrealističtější, ale bez rizika úrazu. Některé z našich her jste ještě neviděli, ale je potřeba mít prvek překvapení a tajemství, aby lidé nevěděli, do čeho přesně jdou,“ vylíčil Fox.

Soutěžící stejně jako korejští hlavní hrdinové dostanou teplákovou uniformu, kterou musí nosit po dobu soutěžení. Podle slov organizátorů také na začátku dostanou „vydatné jídlo“.

Pro oživení celého eventu si ve hrách zahrají i herci, kteří veškerým hrám dodají novou rovinu strachu a nejistoty. Součástí jejich práce bude i zahrání scén, které parodují originální sérii.

Netflix potvrdil, že se Hra na oliheň stala jejich nejsledovanějším seriálem.
Seriál Hra na oliheň je tak velký hit, že ho i KLDR používá k propagandě

Přesné místo setkání zatím není známé. Jediné vodítko je, že se celá akce odehraje v severozápadní Anglii. První hry se odehrají 27. října a vstupní poplatek je 1370 korun.

Další potvrzené místo, kde se plánuje podobná akce je samotná Jižní Korea. Podle deníku The Korea Times bude jihokorejský hotel St. John pořádat událost 24. října. Event je údajně plně vyprodaný.

Streamovací služba Netflix.
Světem otřásl seriál Squid Game. Lidem ukázal děsivou finanční situaci Korejců

Akce je určená pro Korejce každého věku a není limitována pouze pro hotelové hosty. Odměna je zde podstatně vyšší než v britské verzi. Výherce si domů odnese skoro sto tisíc korun.

Naopak ale nejde o tak propracovanu událost. Soutěžící si zahrají ty samé hry jako byly v seriálu a na památku jim zůstane pouze známá vizitka se třemi symboly.