Úspěšné vedení ukrajinské obranné operace podle Syrského vyčerpalo oddíly ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, která je v Bachmutu hlavní ruskou silou. Wagnerovce tak na některých úsecích musely nahradit hůře připravené jednotky pravidelné ruské armády. Ty ale v některých případech opustily pozice, tvrdí Syrskyj.

Boje o Bachmut. Ilustrační snímek
Boje o Bachmut: Ruští vojáci utíkají ze svých pozic, tvrdí Prigožin

Také mluvčí východního uskupení ukrajinských vojsk Serhij Čerevatyj podle serveru RBK-Ukrajina upozornil, že kvůli velkým ztrátám v řadách žoldnéřů musí Rusko na frontu do oblasti Bachmutu stále častěji posílat vojáky pravidelné armády. Situaci v Bachmutu Čerevatyj označil za složitou, ale uvedl, že ukrajinští obránci ji mají pod kontrolou.

Nedostatek munice

Šéf wagnerovců minulý týden pohrozil, že se do středy jeho muži kvůli nedostatku munice z Bachmutu stáhnou. V úterý ale sdělil, že žoldnéři ještě „pár dní zůstanou“ a že začínají munici dostávat, i když ne v dostatečném množství. Čerevatyj ale podle BBC Prigožinovy výroky o nedostatku munice na ruské straně označil za nepravdivé vzhledem k tomu, že Rusové intenzivně Bachmut a okolí ostřelují.

Za uplynulých 24 hodin se tak podle něj stalo 524krát. „Takže jejich řeči o jakémsi hladu po nábojích jsou falešné,“ uvedl Čerevatyj.