Ukrajinská armáda dnes ráno zmínila, že v Doněcké a Luhanské oblasti odrazila 14 útoků protivníka. Zničila při tom desítky kusů vojenské techniky a zneškodnila na dvě stovky ruských vojáků. Počty ale nelze nezávisle ověřit.

Zničit a vylidnit celou oblast. To je podle Zelenského cílem vojenských útoků na Donbase. „Neustálé brutální bombardování, neustálé ruské údery na infrastrukturu i obydlené oblasti ukazují, že Rusko chce tuto oblast učinit neobyvatelnou," uvedl.

Do bojů na Donbase má podle serveru Nexta zasáhnout bojová jednotka Svoboda Ruska. Zahrnovat má dobrovolníky z Běloruska i Ruska. „Jednotka tvořená proukrajinskými Rusy se po dvou měsících přesunula na bojiště na východě Ukrajiny,“ píše východoevropské médium.

Prezident Zelenskyj v nočním projevu přiblížil rovněž situaci v Charkově, kde se dle jeho slov podařilo ukrajinské armádě dosáhnout „významných taktických úspěchů“. Naopak z Mariupolu se prý stal „ruský koncentrační tábor pod širým nebem“.

Ukrajina si udržuje kontrolu nad většinou svého vzdušného prostoru, ruské síly neuspěly v snaze zničit ukrajinské letectvo či potlačit protivzdušnou obranu země, upozornila britská vojenská rozvědka.