Nejméně tři lidé mezitím zemřeli při středečním večerním útoku na rezidenční budovu ve městě Kramatorsk na východě země. Nejméně 20 dalších osob utrpělo zranění. Poškozeno bylo několik domů.

„Jediný způsob, jak zastavit ruský terorismus, je porazit ho,“ napsal po útoku v Kramatorsku na sociální sítě ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Porazit ho tanky. Stíhačkami. Raketami dlouhého doletu,“ dodal.

Dva ruští vojáci hlídkují v administrativní oblasti Chersonvodokanal v Chersonu za ruské okupace, květen 2022.
Šokující svědectví: Zběhlý velitel Wagnerovců promluvil o brutalitě této skupiny

Podle Reznikova Moskva pro potenciální ofenzivu zmobilizovala na 500 tisíc vojáků. Ruský prezident Vladimir Putin již loni v září oznámil všeobecnou mobilizaci 300 tisíc vojáků, která byla podle něj potřebná k zajištění „územní integrity země“. Ukrajinský ministr obrany se ale domnívá, že skutečný počet vojáků nasazených na Ukrajinu může být daleko vyšší.

Kolik je vlastně vojáků? 

„Oficiálně oznámili 300 tisíc, ale když vidíme vojáky na hranicích, podle našich odhadů je to daleko více,“ řekl Oleksij Reznikov v rozhovoru pro francouzskou stanici BFM TV. Jak k tomu poznamenala BBC, podobné informace možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.