USA dodají Ukrajině pokročilejší raketové systémy a munici, které jí umožní provádět přesnější údery na klíčové cíle na Ukrajině. V článku zveřejněném na webu deníku The New York Times (NYT) to uvedl americký prezident Joe Biden. Ten zároveň zdůraznil, že USA nepodporují Ukrajinu v tom, aby prováděla útoky na cíle vně svých hranic.
Nejmenovaný představitel Bidenovy administrativy vzápětí podle zahraničních agentur upřesnil, že Spojené státy pošlou Ukrajině raketomety HIMARS.
Šéf Bílého domu podtrhl, že USA nechtějí konflikt mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem, přestože se hodlají nadále podílet na posilování východního křídla NATO. Spojené státy také nebudou usilovat o svržení ruského prezidenta Vladimira Putina, který na konci února rozpoutal válku na Ukrajině.
Německo Ukrajině dodá systém protivzdušné obrany IRIS-T, oznámil kancléř Olaf Scholz ve Spolkovém sněmu. Agentura Reuters připomíná, že zesílení dodávek těžkých zbraní Kyjevu po Berlínu požadovala samotná Ukrajina i německá opozice. Scholz zdůraznil, že Německo poskytuje Ukrajině zbraně nepřetržitě od začátku války.
„Tímto Ukrajině umožníme bránit celé velkoměsto před ruskými leteckými útoky,“ řekl dnes Scholz k poskytnutí systému IRIS-T, který vyrábí německá zbrojovka Diehl.

Ruské jaderné síly provádějí cvičení v Ivanovské oblasti severovýchodně od Moskvy, oznámilo ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax. Manévrů se účastní přibližně tisíc vojáků, kteří manipulují s asi sto kusy vojenské techniky včetně mezikontinentálních balistických střel Jars.
Do manévrů jsou zapojeni příslušníci Strategických raketových vojsk (RVSN), což jsou podle Interfaxu vojska, jejichž hlavním úkolem je jaderné odstrašování. Balistické střely Jars, které tvoří jejich základ, mohou zasáhnout cíle ve vzdálenosti do 11 tisíc kilometrů.
Provizorní památník na Ukrajině
Porcelánový anděl s rozbitou hlavou a kovovým úlomkem visícím na křídle, řada dřevěných ručně stlučených křížů nebo modro-žlutá ukrajinská vlajka připevněná na kusu dřeva. Na místě zničeného mostu, jenž spojuje ukrajinská města Irpiň, Buča, Hostomel a Vorzel s Kyjevem, vznikl symbolický provizorní památník připomínající oběti ruské invaze.