Podle ukrajinských médií čelil Kyjev už 11. leteckému útoku od začátku měsíce. Armáda uvedla, že na hlavní město mířilo v noci 18 dronů íránské výroby. Podle listu The Kyiv Independent nebylo jasné, co přesně chtěli Rusové zasáhnout.

Válkou zničený ukrajinský Bachmut
Boje u Bachmutu? Strategický dopad jejich výsledku bude minimální, míní expert

Po pádu trosek jednoho z dronů vzplála střecha devítipatrové obytné budovy východně od centra města, uvedl kyjevský starosta Vitalij Kličko. Na místě zasahovali hasiči a požár už byl ráno uhašen.

V dalších částech ukrajinského hlavního města trosky bezpilotních letounů poškodily další bytový dům, auta, silnici a čerpací stanici. O mrtvých ani zraněných ukrajinské úřady neinformovaly.

Sestřelení iránských dronů 

Podle ukrajinského letectva protivzdušná obrana v noci na sobotu sestřelila také dva íránské drony na východě Ukrajiny. Prohlášení nespecifikovalo, kde k tomuto incidentu došlo, velení letectva na východě země nicméně předtím na facebooku oznámilo zničení dvou bezpilotních letounů nad městem Dnipro.

Raketový útok na Kyjev. Ilustrační snímek
Udělejme z ruské ambasády muzeum terorismu, požaduje kyjevská zastupitelka

Rusko v posledních dnech vystupňovalo letecké údery na ukrajinská města, zatímco sílí spekulace o dlouho očekávané ukrajinské protiofenzívě. Ukrajincům se podle oficiálních prohlášení daří většinu střel a dronů vyslaných ruskými jednotkami likvidovat, a to včetně nadzvukových střel Kinžal.