Člena královské rodiny nalezli bez známek života v neděli večer v bytě v anglickém hrabství Gloucestershire. Záchranná služba na místo dorazila krátce po šesté hodině večer. Příčinu úmrtí nikdo nepotvrdil. Zatím se zdá, že smrt neprovázely žádné podezřelé okolnosti a nikdo další do ní nebyl zapojen. Policisté rovněž uvedli, že vyšetřování smrti Thomase Kingstona bude ještě pokračovat.

Britská královská rodina se obává o budoucnost krále Karla III.:

Král Karel III. má rakovinu.
Rodina má o Karla III. kvůli rakovině strach. Camilla ho varovala už v minulosti

Kingston pracoval od roku 2017 jako ředitel soukromé kapitálové společnosti Devonport Capital. Byl také blízkým přítelem Pippy Middletonové, jež je mladší sestrou princezny Kate. V roce 2011 s Pippou Middletenovou dokonce krátký čas chodil.

Svatba Thomase Kingstona a lady Gabrielly Windsorové:

Zdroj: Youtube

Vzdálená příbuzná

S lady Gabriellou Windsorovou se oženil před pěti lety v kapli svatého Jiří na anglickém hradě Windsor. Magazín People doplňuje, že na stejném místě se v květnu 2018 brali princ Harry se svojí nynější manželkou Meghan. Na královské svatbě zesnulého Thomase Kingstona, známého jako Tom, nechyběla ani královna Alžběta II, princ Philip a princ Harry.

Lady Gabriella je dcera prince Michaela z Kentu, jenž je bratrancem královny Alžběty II. Jedná se tak o vzdálenou sestřenici (z druhého kolene) krále Karla III. Je 56. v pořadí na britský trůn.

Thomas Kingston se s lady Gabriellou Windsorovou oženil před pěti lety v kapli svatého Jiří na anglickém hradě Windsor.Thomas Kingston se s lady Gabriellou Windsorovou oženil před pěti lety v kapli svatého Jiří na anglickém hradě Windsor.Zdroj: ČTK

Windsorová se se svým manželem často připojovala ke královské rodině na nejrůznějších akcích, jako jsou tenisový turnaj Wimbledon či oslavy platinového jubilea královny Alžběty v roce 2022. Pár se také zúčastnil královnina pohřbu v září téhož roku. Naposledy byli na veřejnosti viděni před dvěma týdny, když se 14. února připojili ke královně Camille na akci Celebration of Shakespeare.

K oznámení o úmrtí se vyjádřili i král Karel III. a jeho choť. Portál BBC informuje o tom, že rodině finančníka posílají své „nejsrdečnější myšlenky a modlitby“.

Buckinghamský palác uvedl, že se pár připojil k princi Michaelovi a princezně Michaele z Kentu v truchlení nad milovaným členem rodiny. Prohlášení vydala i vdova lady Gabriella Windsorová. V něm svého muže popsala jako výjimečného člověka, který zlepšoval životy všech svých blízkých. Jeho smrt zasáhla celou jeho rodinu. Vdova rovněž požádala média o respektování soukromí.

Rakovina i protesty

Buckinghamský palác řeší v posledních týdnech jednu šokující událost za druhou. Na začátku února informoval o tom, že králi Karlu III. lékaři diagnostikovali rakovinu. Anomálii značící zhoubné onemocnění objevili při léčbě zvětšené prostaty.

Královna Camilla, král Karel III., lady Gabriella Kingston a Thomas Kingston na dostizích.Královna Camilla, král Karel III., lady Gabriella Kingston a Thomas Kingston na dostizích.Zdroj: ČTK

Na konci ledna pak britská královská rodina musela řešit stížnosti ekologických aktivistů na chlupaté pokrývky hlav vojáků střežících královský palác. Trnem v oku jim byla pravá medvědí kůže, ze které jsou vyrobeny. Členové PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Lidé pro etické zacházení se zvířaty) navrhli, aby členové gardy nově nosili čepice z umělé kožešiny.