Policie při pátrání po pachateli požádala o spolupráci veřejnost a zveřejnila fotografii podezřelého. Zároveň upozornila, že hledaný může být nebezpečný, lidé se v žádném případě neměli pokoušet ho zadržet na vlastní pěst nebo se k němu přibližovat. Podle policie byly v celém kantonu nasazeny „rozsáhlé prostředky“.

V prohlášení z dnešního odpoledne kantonální policie uvedla, že podezřelý byl před 16. hodinou dopaden a zatčen v obci Saint Léonard, která je vzdálená od Sionu několik kilometrů. K obětem střelby sdělila, že jimi jsou 34letá žena a 41letý muž. Zranění utrpěla také 49letá žena.

Na univerzitě v Las Vegas se střílelo. Zemřeli tři lidé, po smrti je i útočník
Na univerzitě v Las Vegas se střílelo. Zemřeli tři lidé, po smrti je i útočník

Podle serveru listu Le Nouvelliste se střelba odehrála v malířském a štukatérském podniku ve čtvrti Ronquoz a také v části Potences na druhém břehu řeky Rhony ve městě s přibližně 35 tisíci obyvateli. Podle dřívějšího vyjádření policie pravděpodobný útočník, 36letý Sébastien Robin, patrně své oběti znal. Místní prokuratura zahájila vyšetřování kvůli podezření z vraždy.

Agentura Reuters připomíná, že v devítimilionovém Švýcarsku je mnoho držitelů zbraní a počet střelných zbraní mezi civilním obyvatelstvem se odhaduje na 2,3 milionu. Typ incidentů, jako byl ten dnešní, je však ve Švýcarsku vzácný, podotkla agentura AFP.