Letectvo podle listu Ukrajinska pravda potvrdilo, že při srážce zahynul i mediálně známý pilot 40. brigády taktického letectva, který před novináři vystupoval pod přezdívkou Juice/Džus. Andrij Pilščykov byl pilotem stíhačky MiG-29, hned na začátku války se podílel na obraně Kyjeva.

V rozhovorech se západními novináři z The Washington Post, Financial Times, CNN, Fox News, BBC News a dalších médií se zasazoval o to, aby Západ poskytl Ukrajině stíhačky. Přislíbeného předání amerických stíhaček F-16 se již nedožil.

V Rusku spadlo letadlo, posádka zahynula. Mezi mrtvými je údajně i šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin
V Rusku spadlo letadlo. Úřady: Velitelé wagnerovců Prigožin a Utkin zemřeli

Příčiny katastrofy se zjišťují. Nyní se uskutečňují prvotní úkony, jako je prohlídka místa dopadu trosek, výslechy svědků a zadání znaleckých posudků, uvedli vyšetřovatelé nehody.

Zelenskyj: Ukrajina nikdy nezapomene

„Zahynuli tři letci. Mezi nimi Andrij Pilščykov, zvaný Džus. Ukrajinský důstojník, jeden z těch, kteří velice pomohli našemu státu. Velice,“ řekl prezident Volodymyr Zelenskyj a vyjádřil soustrast pozůstalým. „Samozřejmě budou objasněny všechny okolnosti. Samozřejmě Ukrajina nikdy nezapomene na nikoho, kdo bránil svobodné nebe,“ uvedl podle listu Ukrajinska pravda.

I ukrajinští veteráni mají zájem o sex a intimní chvilky se svými partnery. Ilustrační snímek
Trauma válečných veteránů: Intimní život se zraněním je těžký, vypráví Ukrajinec

Zelenskyj také poznamenal, že Ukrajina musí udělat vše potřebné, aby se na jejím nebi objevily stíhačky F-16. Tyto stroje podle něj ukrajinské vojenské letectvo pozdvihnou na novou úroveň, přiblíží vítězství ve válce a zajistí Ukrajině více bezpečí, což také dovolí návrat civilních letadel na oblohu.

Oblíbený cvičný letoun 

Letadlo Aero L-39 Albatros je podzvukovým proudovým letounem, který byl vyvinut v 60. letech v tehdejším československém podniku Aero Vodochody. Je to nejrozšířenější proudový cvičný letoun na světě.

V Krasnodarském kraji na jihu evropské části Ruska se 14. srpna při pokusu o přistání zřítil cvičný letoun L-39 školního leteckého pluku. Jeden z členů jeho posádky zahynul, uvedlo tehdy ruské ministerstvo obrany.