„Informace o smrti Bardina se nepotvrdily. I přes vážná zranění, amputaci nohy při explozi a velkou ztrátu krve je naživu,“ napsal na telegramu člen okupační správy Záporožské oblasti Vladimir Rogov. Předtím agentuře TASS řekl, že Bardin v nemocnici zemřel.

Incident se odehrál ve středu města, podle ukrajinských médií silný výbuch otřásl celým Berďanskem. Nad místem se vznášel černý kouř, napsala agentura Unian s odkazem na svědky, kteří po explozi hlásili střelbu.

Inspektoři MAAE v Záporožské elektrárně
Škody jsou i blízko reaktorů, uvedla MAAE. Vyzvala k ukončení bojů v elektrárně

Podle ruských médií se jednalo o teroristický útok. Ukrajinští činitelé incident zatím oficiálně nekomentovali.

„Odpálen byl automobil patřící šéfovi města (Berďansku), auto stálo u městské administrativy. Následně došlo k přestřelce,“ řekl dříve člen okupační správy Vladimir Rogov s tím, že lékaři Bardina v kritickém stavu hospitalizovali.

Na začátku srpna zraněním při pokusu o atentát, jak informovala ruská média, podlehl představitel Ruskem dosazené správy Vitalij Gura.

Rusko na Ukrajinu zaútočilo letos 24. února. Jeho jednotky mají pod kontrolou velkou část jihoukrajinské Chersonské a Záporožské oblasti a podle Kyjeva připravují referendum o připojení k Rusku. Ukrajinská armáda nicméně minulý týden oznámila protiofenzivu v Chersonské oblasti a v pondělí vyzvala obyvatele okupovaných území, aby se připravili na boje.