„Bohužel byl zasažen vojenský objekt a další zásah nastal v blízkosti zastávky veřejné dopravy,“ napsal na Telegramu šéf Chmelnycké oblasti Serhij Hamalij. Tlaková vlna poškodila obytné domy, rozbila stovky oken a poškodila 11 automobilů. Dva civilisté byli převezeni do nemocnice, uvedl Hamalij, který dopoledne informoval o dvou explozích.

V Mykolajivské oblasti byla podle místního gubernátora Vitalije Kima aktivována protivzdušná obrana a v některých regionech včetně Kyjeva úřady preventivně vypnuly proud, aby v případě zásahu nebyla výrazně poškozena infrastruktura.

Ruské síly dnes rovněž ostřelovaly obce poblíž Charkova, podle šéfa stejnojmenné oblasti Oleha Syněhubova ve městě Vovčansk zemřel muž. Další dva civilisté byli zraněni v důsledku ruské palby na předměstí Kupjansku.

Podle informací ukrajinského generálního štábu, které není možné nezávisle ověřit, činí ruské ztráty v bojích především na východě Ukrajiny zhruba tisíc lidí za poslední den. Moskva nadále usiluje o územní postup v okolí Bachmutu a Avdijivky na západě Doněcké oblasti; fronta podél řeky Dněpr na jihovýchodě Ukrajiny, ani severně od Doněcku a podél řeky Oskil se významněji neposunula, ačkoliv ruské síly podle Kyjeva útočí ve směru na Kupjansk ležící na Oskilu.

Zpráva pro ruského prezidenta 

Britské ministerstvo obrany ve svém pravidelném hlášení na twitteru dnes připomnělo, že tajemník vládní strany Jednotné Rusko Andrej Turčak předložil prezidentovi Vladimiru Putinovi zprávu, která se „pravděpodobně dotýká problémů jako je sociální podpora pro mobilizované a jejich rodiny“.

„Tento problém nabývá na významu, pokud (v Rusku) proběhne jakákoliv další, ať už tichá nebo neskrývaná, mobilizace,“ soudí Londýn.