„Bohužel v důsledku úderu máme oběti. V tuto chvíli zemřeli tři lidé. Několik zraněných lidí je v nemocnici,“ napsal Jurij Pohuljajko na telegramu. Oběti pochází z města Luck, který je metropolí Volyňské oblasti a leží 85 kilometrů od hranic s Polskem.

Při raketovém útoku, který mířil na západní část Ukrajiny, „bylo sestřeleno několik raket“, bylo ale zasaženo několik obytných budov a rovněž i dvůr místní školky, uvedl podle listu Kyiv Independent starosta Lvova Andrij Sadovyj. „Zasáhli rovněž obytné budovy, horní patra hoří. Evakuujeme lidi. Všechny potřebné složky jsou na místě,“ napsal na telegramu.

Raketomet RM-70 Přemysl. Ilustrační snímek
Ukrajinci si pochvalují český raketomet. Je to opravdu bestiální stroj, tvrdí

Ve Lvovské oblasti podle prvních informací nikdo nezahynul. Poškozeno ale bylo více než sto budov a zničeno nejméně 500 oken.

Ukrajinské protivzdušné síly informovaly o zničení 16 z nejméně 28 Ruskem vypálených raket ze vzduchu či z moře. Kolik z nich mířilo právě na Lvovskou a Volyňskou oblast, nebylo zatím zřejmé.

V Dnipru zasáhly rakety průmyslový podnik, zranění utrpěl muž a žena a budova začala hořet, uvedl šéf Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak.

Kyjev: Jsou potřeba další sankce 

Podle šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Andrije Jermaka nové raketové útoky ukazují, že k zastavení Ruska jsou potřeba další sankce. „Pokud létají rakety, pak by měly být zavedeny přísnější sankce. Pokud Ukrajinci umírají, pak by Rusko mělo být izolováno,“ uvedl.