Deník Ukrajinska pravda odhadl, že na začátek mítinku přišlo asi 2000 lidí, na které dohlíželo asi 4500 policistů. Každou minutou ale počet demonstrantů narůstal.

Kvůli bezpečnostním opatřením byla omezena doprava v centru hlavního města. Policie především částečně zahradila přístupové cesty k vládní čtvrti. Stovky policistů chránily sídlo prezidentské kanceláře. Na její dveře demonstranti házeli drobné mince, což vysvětlovali jako peněžní sbírku, aby Zelenskyj a Jermak mohli odcestovat do Ruska. Na transparentech nechyběla obvinění Zelenského z vlastizrady či výzvy k odeslání Jermaka na Sibiř. Organizátoři varovali účastníky před počínáním, které by mohlo vyprovokovat konflikt s policii. K žádným potyčkám nedošlo, uvádí na svém webu Ukrainska pravda.

Ruský prezident Vladimir Putin na investičním fóru v Moskvě, 30. listopadu 2021.
NATO řeší ochranu Ukrajiny před Ruskem. Nepřekročte červenou čáru, varuje Putin

Prezident Zelenskyj koncem listopadu varoval, že se na začátek prosince v Kyjevě údajně chystá státní převrat s ruskou účastí a s účastí nejbohatšího Ukrajince Rinata Achmetova. Ten vzápětí prezidenta obvinil ze lži. Podezření vyšetřuje tajná služba SBU. V médiích se před dnešním projevem prezidenta v parlamentu objevily i posměšky, aby si novináři na projev pospíšili, protože kyjevské ulice by kvůli převratu mohly být hůře průjezdné.