„Před summitem musíme ukázat výsledky, ale každý metr stojí životy,“ řekl Zelenskyj. Připustil, že ukrajinské plány zahájit protiofenzivu proti ruským vojskům v posledních měsících před útokem zpomalily přívalové deště, které trvaly velmi dlouho.

Zelenskyj také vyzval k urychlení dodávek západní vojenské pomoci. Připomněl podzimní protiofenzivu, kterou nakonec musela ukrajinská armáda zastavit, protože další postup by si vyžádal velké ztráty a ukrajinské síly nedisponovaly dělostřelectvem, jehož dodávky dorazily se zpožděním.

Ukrajinští vojáci v boji proti ruským agresorům
Ofenziva pokračuje. Ukrajinci postoupili ve všech oblastech bojů, řekl Zelenskyj

„Jsme velice opatrní. Rychlost není vždy bezpečná. Pokud mi řeknou, že to potrvá dva měsíce a zahynou tisíce lidí, anebo tři měsíce a zemře méně lidí, samozřejmě si vyberu to druhé. Při výběru mezi časem a lidmi jsou nejdůležitější lidé,“ řekl.

O ruském prezidentovi Vladimiru Putinovu, který loni v únoru rozpoutal válku proti Ukrajině, Zelenskyj poznamenal, že Putin je více ohrožen než on sám: „Mě chtějí zabít jen v Rusku, ale jeho chce zabít celý svět,“ tvrdí Zelenskyj.