Ruské úřady už dříve uvedly, že sestřelené drony způsobily menší škody na infrastruktuře a obytných budovách. Ruskojazyčný server BBC News napsal, že v rafinerii u Rjazaně po dronovém náletu hoří. Útok později potvrdil rjazaňský gubernátor Pavel Malkov. „Podle předběžných údajů jsou na místě oběti,“ napsal na telegramu.

Rusko se nebývale vysokému počtu dronových náletů bránilo už v noci na úterý a během úterního dne, kdy bezpilotní letouny způsobily požár v rafinerii společnosti Lukoil v Novgorodské oblasti a v skladu pohonných hmot ve městě Orel. Útoky oznámil i Belgorod, kde dron zasáhl radnici.

Ukrajinští vojáci u Avdijivky
Ukrajinské drony způsobily požáry. Jeden mířil na Moskvu, tvrdí Rusko

Podle ruské armády protiletecká obrana během noci a středečního rána „zadržela a zničila“ 11 dronů nad Belgorodskou oblastí, osm na Brjanskou, 29 nad Voroněžskou, osm nad Kurskou a po jednom bezpilotním letounu nad Leningradskou a Rjazaňskou.

„Nebezpečí útoku bezpilotních letounů stále trvá,“ uvedl ráno na telegramu gubernátor Voroněžské oblasti Alexandr Gusev, podle kterého bylo nad oblastí sousedící s Ukrajinou zničeno více než 30 dronů. Později uvedl, že za posledních 24 hodin jich celkem armáda v oblasti zničila přes 40.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Rusko rozmístí vojáky a zbraně u hranic s Finskem, prohlásil Vladimir Putin

V Leningradské oblasti obrana sestřelila dron, když se blížil k ropné rafinerii, sdělil zdejší gubernátor Alexandr Drozdenko. Na práci zařízení to podle něj nemělo žádný dopad.

V Belgorodské oblasti padající trosky dronů podle zdejších úřadů poškodily plynové potrubí a připravily několik vesnic o elektřinu. V oblastní metropoli se cílem útoku stala nejen budova FSB, ale i bytová budova. Podle místních úřadů nejsou žádní zranění.