Dělostřelecký útok se podle generálního štábu odehrál ve čtvrtek v obci Fedorivka v okrese Nova Kachovka. Informace o ztrátách protivníka se dále upřesňují, dodalo velení ukrajinské armády. Při dvou dalších úderech za frontovou linií v Záporožské oblasti činily ztráty Rusů 115 zraněných a pět kusů vojenské techniky.

Štáb také sdělil, že ruské síly pokračují v útocích na frontovém úseku u Lymanu a Bachmutu a snaží se zlepšit své taktické postavení u Kupjansku a Avdijivky. Varoval také před možnými novými vzdušnými údery Rusů po celé Ukrajině.

Cvičení vojáků ruské armády u Rostova na Donu na jihu Ruska, 14. prosince 2021.
Rusko 5. ledna spustí další mobilizaci, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

Americký Institut pro studium války (ISW) ve svém pravidelném hodnocení bojů na Ukrajině uvedl, že ukrajinská armáda v pátek pokračovala v úderech proti soustředění ruských sil v Luhanské oblasti. Raketomety HIMARS údajně zasáhly ruské základny a opěrné body ve městech Alčevsk, Kadijivka, Brjanka a Hirske.

Podle amerických analytiků Rusové pokračují v útocích na Bachmut. Intenzita jejich útoků se ale oproti posledním dnům snížila, což naznačuje, že ofenziva na tomto úseku fronty by již mohla být za svým kulminačním bodem.