Podle médií se výbuchy ozvaly v Sevastopolu a také v dalším krymském městě Jevpatorii. „Dnes okolo 15:00 ukrajinské ozbrojené síly zničily velitelské středisko uskupení ruských okupačních vojsk blízko Sevastopolu. Sláva ukrajinským silám,“ uvedl ukrajinský generální štáb bez dalších podrobností.

Agentura Unian kromě toho napsala, že partyzánské uskupení Ateš složené z Ukrajinců a krymských Tatarů hlásí zásah radarové stanice u Jevpatorie. Partyzáni tvrdí, že stanici sledovali a pomohli ukrajinským silám s jejím zaměřením.

Ukrajinské letectvo na konci prosince poničilo velkou výsadkovou loď Novočerkassk kotvící v krymském městě Feodosija:

Útok na krymské město Feodosija. Ilustrační snímek
Ukrajina zaútočila na krymskou Feodosiji. Zničili jsme válečnou loď Rusů, tvrdí

Velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk na telegramu podotkl, že ukrajinská média píší o zásahu armádního objektu nedaleko vesnice Ujutne u Jevpatorie. Další informace ohledně tohoto údajného zásahu ale neposkytl.

Pozdrav pro okupanty

„Zdravím okupanty v Krymu. Čekám na velkou zprávu ze Sevastopolu a Jevpatorie od nepřátelské propagandy,“ napsal Oleščuk. „Pilotům vzdušných sil a všem, kdo plánovali operaci, děkuji za bezvadnou bojovou práci,“ dodal.

Raketový útok na Krym podle ruského ministerstva obrany začal okolo 17:20 moskevského času (15:20 SEČ). V krymské metropoli Sevastopolu nálety vyvolaly vzdušný poplach, informoval gubernátor města Razvožajev. Úlomky rakety zasáhly obytný dům, přičemž jeden člověk utrpěl zranění, sdělil a doplnil, že úlomky dopadly i na dalších místech.