"Kdo je připraven s námi bojovat? Nikoho nevidím. Kdo je připraven poskytnout Ukrajině záruku členství v NATO? Všichni se bojí," citoval dnes server RBK Ukrajina ze Zelenského videoprojevu.

"My se ničeho nebojíme, nebojíme se Ruska," dodal ukrajinský prezident s tím, že je ochoten jednat i o neutrálním statusu Ukrajiny. Současně však vyjádřil pochyby, že by se Ukrajině v takovém případě dostalo bezpečnostních záruk.

Zelenskyj rovněž uvedl, že spolu s dalšími činiteli nezbytnými pro fungování státu zůstává v kyjevské vládní čtvrti a že na Ukrajině je stále i jeho rodina. "Podle informací, které máme, mě nepřítel označil za cíl číslo jedna. Moji rodinu jako cíl číslo dvě. Chtějí politicky zničit zemi tím, že zničí hlavu státu," řekl.

Záchranáři dokončují likvidaci požáru trosek obytného domu v Kyjevě, který zasáhla s největší pravděpodobností část sestřelené rakety
POSTUP BOJŮ: Ruská armáda je u Kyjeva. Obě strany se chtějí sejít k rozhovorům

Do Kyjeva podle něj vstoupily sabotážní jednotky ruské armády, k nimž ale neposkytl bližší informace. Vyzval v této souvislosti obyvatele hlavního města, aby dodržovali zákaz nočního vycházení.

Zelenskyj v dalším projevu zveřejněném dnes nad ránem uvedl, že ukrajinští vojáci v obraně před Ruskem vykazují skutečné hrdinství a že se jim podařilo zastavit ruské útoky z většiny směrů, uvedla agentura Reuters. Řekl také, že pokračující útoky Ruska svědčí o tom, že Západem přijaté sankce nejsou dostatečné. Svět podle něj nadále přihlíží zpovzdálí tomu, co se na Ukrajině děje.