V zahradách Buckinghamského paláce je pět úlů, o něž se stará Chapple. Nejprve k včelstvu promluvil a pak úly převázal širokými černými stuhami. Vysvětlil jim, že teď budou pracovat pro nového pána, pro krále Karla III.. „Každý úl jsem převázal černou stuhou a udělal jsem uzel. Pak jsem na každý zaklepal a řekl: ´Královna zemřela, ale neodlétejte. Váš nový pán na vás bude hodný´,“ popsal svůj postup Chapple.

První úly se v zahradách objevily podle paláce roku 2009. Zvyk hovořit k včelám je velmi starý, pochází z Evropy a je znám i v Británii. Majitel má k včelstvu mluvit a obeznámit ho s důležitými událostmi svého života, zejména svatbami nebo úmrtím. Je to podle listu popsáno v několika anglosaských básních z 19. a 20. století.

Devětasedmdesátiletý Chapple je královským včelařem 15 let a stará se kromě těch v zahradě Buckinghamského paláce i o úly v nedalekém Clarence House, který býval rezidencí nynějšího krále.

Milovnice psů corgi 

The New York Times se také zajímal o to, co se stane se čtyřmi psy, mezi nimiž jsou dva corgi, jeden kříženec corgiho s jezevčíkem a kokršpaněl. Buckinghamský palác na dotaz týkající se psů nedal odpověď. Podle listu se psi musí připravit na to, že ať skončí kdekoli, bude to v menším luxusu, než jaký jim poskytoval palác. Tam zřejmě nezůstanou, jelikož Karel III. dává přednost teriérům Jack Russell.

Zasedání Nástupnické rady v londýnském Svatojakubském paláci 10. září 2022. Zleva princ William, královna choť Camilla a král Karel III.
Bože, ochraňuj krále. Karel III. se oficiálně stal novým britským panovníkem

Královna za svého života chovala více než tři desítky psů. Prvního corgiho daroval jí a její sestře Margaret, když byly mladé princezny, v roce 1933 jejich otec, tehdy vévoda z Yorku a pozdější král Jiří VI.