Vévodkyně Kate čtyřicáté narozeniny oslavila v neděli. Vzhledem k protikoronavirovým opatřením na britských ostrovech, i k rozhodnutí samotné oslavenkyně, slavila pouze v úzkém rodinném kruhu. Příznivce královské rodiny ale potěšily tři nové fotografie pořízené speciálně k této příležitosti. Jde o nové portréty populární Kate.

Kate patří mezi nejlépe oblékané ženy světa. Loni okouzlila odborníky na módu zlatou róbou, kterou oblékla na premiéru nejnovější bondovky.
Vévodkyně Kate slaví čtyřicátiny: stala se miláčkem lidu, módní ikonou i vzorem

„Okouzlující snímky vytvořil módní fotograf Paolo Roversi. Vévodkyně na nich měla oblečené různé róby od značky Alexander McQueen, náušnice, které kdysi patřily princezně Dianě, a další šperky, vypůjčené od královny Alžběty II.," uvádí BBC.

Jeden snímek je barevný a zobrazuje Kate v červených šatech na jedno rameno. Na zbývajících dvou černobílých fotkách má vévodkyně oblečené bílé šaty. Na všech snímcích má rozpuštěné vlasy. „Portréty působí jako z viktoriánské doby. Kate vypadá každým coulem jako budoucí královna - stoická, silná a sebevědomá," zmiňuje magazín The Week.

Podle odborníků na královskou rodinu portréty jasně ukazují, jakou cestu Kate ušla od chvíle, kdy se přivdala do královské rodiny. Získala sebevědomí, i vnitřní rovnováhu a je připravená stát se manželkou panovníka. „Nové fotografie vévodkyně, zveřejněné u příležitosti jejích narozenin, mnohé odhalují. Ukazují, jak se vévodkyně chce jako čtyřicetiletá žena prezentovat," píše BBC.

Fotografie mají ovšem hlubší přesah. „Stanou se součástí Národní galerie portrétů, jejíž je Kate patronkou. Vystaveny budou na třech různých místech, které vévodkyně sama vybrala, a které pro ni mají speciální význam. Konkrétně budou vystaveny v Berkshie, v St. Andrews a v Anglesey. Berkshire je místem, kde Kate vyrůstala. Do St. Andrews chodila na univerzitu a zde začal její vztah s manželem, princem Williamem. V Anglesey společně žili v době krátce před svatbou a v prvních letech manželství," komentuje BBC.