Chlapec a dívka, kteří nemohou být kvůli svému věku jmenovaní, stanuli u soudu v Manchesteru, kde čelí obvinění z brutální vraždy šestnáctileté Brianny. Děsivý případ otřásl Velkou Británií v únoru letošního roku.

Muž zavraždil chlapce kvůli jeho víře:

Mladý muslim. Ilustrační snímek
Američan ubodal malého chlapce, protože to byl muslim. Čin odsoudil i Biden

Deník The Guardian s odkazem na výpovědi obžaloby uvedl, že obvinění teenageři vraždu plánovali několik týdnů, možná měsíců. Poté vylákali svou kamarádku, kterou znali delší dobu, do místního parku pod záminkou, že se zfetují kokainem. Tam jí však zasadili 28 bodných ran nožem.

Posedlost vedla k vraždě

Královská soudní žalobkyně Deanna Heerová dle The Guardian uvedla, že obžalovaní teenageři se znali od svých jedenácti let a byli blízkými přáteli, kteří spolu pravidelně komunikovali a vzájemně si důvěřovali.

Obžalovaná dívka, označovaná pouze jako X, se s Briannou seznámila loni v listopadu. Chlapci Y se svěřila o svých pocitech k transgender dívce, jež se později stala jejich obětí. „Jsem posedlá osobou, kterou znám, ale nic k ní necítím. Jmenuje se Brianna… a taky má penis,“ napsala mu v soukromém chatu. Dvojice debatovala, zda se jedná o lásku nebo zvědavost.

Šestnáctiletá Britka se stala obětí brutálního činu:

Zdroj: Youtube

V lednu 2023 se však konverzace stočila temnějším směrem. Tehdy dívka, která dle výpovědi sledovala na dark webu videa z mučení lidí, začala přemýšlet o tom, že Briannu předávkuje prášky. „Stejně už trpí depresemi, nikdo nebude mít podezření,“ zazněl u soudu úryvek jejich konverzace. Podle předložených důkazů se o to dívka skutečně pokusila pomocí léčiv proti bolesti. Matka Brianny uvedla, že dívka v jednu dobu trpěla silnými bolestmi střev.

Ve stejnou dobu dvojice údajně plánovala i vraždu jiného chlapce. Ten byl na seznamu pěti dětí, které měly být dalším potenciálním cílem. Hocha chtěli pomocí falešného instagramového profilu vylákat do parku a oběsit, on však jejich zprávy ignoroval.

Vraždy mladistvých otřásly Švédskem:

Policie před okresním soudem v Linköpingu
Jedenáct mrtvých za měsíc. Švédskem zmítá vlna vražd, policii pomůže armáda

Proto se rozhodli své děsivé plány uskutečnit na Brianně. „Zajímalo by mě, jestli bude křičet jako muž nebo žena,“ napsal obžalovaný mladík.

O dva týdny později teenageři dívku zavraždili. V parku svou kamarádku pobodali loveckým nožem s třinácticentimetrovou čepelí. V bahně ležící Briannu pak našel pár venčící psy. Přivolaní záchranáři se ještě snažili děvče oživit, ale neúspěšně.

Pitva potvrdila brutalitu činu

Pitva ukázala bodné rány na krku, zádech a hrudi, které způsobily poškození kostí, včetně žeber. „Zranění si vyžádala značnou sílu. Není pochyb, že se Brianna stala obětí dlouhotrvajícího násilného útoku,“ citoval zpravodajský server BBC prohlášení žalobkyně Heerové.

Rodiče zavražděné Brianny přijeli k budově soudu v Manchesteru:

Zdroj: Youtube

Ta dále uvedla, že oba šestnáctiletí obžalovaní vinu popřeli a každý obvinil ze spáchání brutálního činu toho druhého. „Ať zasadil smrtelné údery kdokoliv, oba mladiství jsou vinni stejnou měrou,“ dodala.

V soudním procesu zatím nepadl rozsudek. Podle britských médií zatím není známa ani možná výše trestů v případě prokázání viny.