„Provedli jsme další výměnu vězňů. Podařilo se nám dosáhnout propuštění 52 našich mužů - důstojníků, zdravotníků, seržantů a vojáků,“ uvedl Jermak na telegramu. Dodal, že mezi propuštěnými jsou dva civilisté.

Domů se podle něj vracejí někteří obránci Azovstalu, včetně primáře chirurgického oddělení vojenské nemocnice v Mariupolu. Na Ukrajinu se vrátí také člen námořní pěchoty, jehož manželka byla nedávno rovněž propuštěna ze zajetí. Na svobodě jsou také někteří vojáci zajatí v Černobylské jaderné elektrárně na začátku války či příslušník námořnictva zajatý na Hadím ostrově v Černém moři.

Šéf doněckých separatistů Pušilin dříve oznámil, že se dnes uskuteční výměna 50 zajatců na každé straně. Kromě příslušníků ruských sil podle něj Ukrajina propustí sedm vojáků neuznané Doněcké lidové republiky (DNR) a dva z Luhanské lidové republiky (LNR).

Ruský prezident Volodymyr Zelenskyj deklaroval úmysl dostat na svobodu všechny zajaté Ukrajince. Podle serveru RBK-Ukrajina se zatím vrátilo domů 978 osob, z toho 99 civilistů.