„Co se týče Prigožina, je v Petrohradu. Není na území Běloruska,“ odpověděl ve čtvrtek na otázku novinářů ohledně wagnerovců Lukašenko. Řekl také, že žoldnéřům Minsk nabídl usídlit se v některých bývalých vojenských osadách, což ale podle něj odmítli.

Situace okolo ozbrojené vzpoury Prigožina a jeho mužů z předminulého víkendu zůstává nejasná. Šéf wagnerovců tehdy obvinil ruské ministerstvo obrany, které dlouhodobě kritizoval za neschopnost při vedení války proti Ukrajině, z útoku na jeho síly, které pak ovládly Rostov na Donu a vyrazily na Moskvu. Putin tehdy ve veřejném projevu obvinil Prigožina a jeho muže ze zrady, později ale přistoupil na dohodu zprostředkovanou Lukašenkem, který měl Prigožinovi zajistit běloruský exil.

Jevgenij Prigožin v emotivním videu oznámil, že Wagnerovci opustí linie u Bachmutu kvůli nedostatku munice
Prigožin prolomil mlčení. Brzy uvidíte naše další vítězství na frontě, vzkázal

Wagnerovci dostali na výběr, aby buď pokračovali ve službě v ruské armádě, anebo odešli do Běloruska či do civilu. Nebylo jasné, zda přesun zahájili, Lukašenko nicméně 27. června oznámil, že letadlo s Prigožinem přistálo v Minsku.

Petrohradský server Fontanka dříve s odkazem na své zdroje uvedl, že Prigožin ve středu navštívil kancelář ruské tajné služby FSB pro Petrohrad a Leningradskou oblast, kde dostal zpět zbraně a deset milionů rublů (2,3 miliony korun) zabavených při razii v jeho petrohradském sídle v den vzpoury.