Podle jejich informací došlo k nehodě na nedělní odpoledne v norském tunelu Steigen. Zastihla ho při jízdě s čtyřčlennou posádkou autem na letiště kvůli návratu z dovolené do České republiky. V tiskové zprávě zmínili srážku vozidla s traktorem, kterou nepřežili čtyři lidé včetně Paši.

Ilustrační snímek
Dovolená pro ženy při menstruaci. Španělsko ji uzákoní jako první v Evropě

Zaměstnance nemocnice zpráva velmi zasáhla. „Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v České republice, ale i v okolních zemích. Nikdy nezkazil žádnou zábavu, byl to velmi společenský člověk, kterého bylo všude plno v tom dobrém slova smyslu. Je mi to strašně líto,” sdělil primář oddělení traumatologie Radek Veselý.

Pietní místo v nemocnici 

Libor Paša.Libor Paša.Zdroj: Se souhlasem Úrazové nemocnice v Brně

Nemocnice zřídila ve druhém patře hlavní budovy pietní místo s kondolenční knihou. „Zrovna ráno jsem na něj myslela při vizitě. Je to tragédie pro Úrazovku, protože to byla osobnost. Uměl si užít život, hodně cestoval, žil rodinou. Byl bezesporu vzor i pro své kolegy,“ řekla hlavní sestra Andrea Lišková.

S Liborem Pašou se znal ředitel nemocnice Pavel Piler už od studií. „Poprvé jsme se potkali v kanoistice na lékařské fakultě. Nejen pro Úrazovou nemocnici, ale pro celou českou traumatologii je to obrovská ztráta,” doplnil ředitel.

Medvěd hnědý. Ilustrační foto.
Medvědice na Slovensku zaútočila na turisty. Muž měl přijít o kus obličeje

Ohlásili se také někdejší pacienti. „Měla jsem tu čest poznat ho osobně, stejně tak obě má kolena, která jen díky němu zvládají všechny výšlapy na Petřín a ostatní cíle, které si vytýčím. S panem profesorem jsem si sedla i lidsky a jeho tragická smrt je pro mě neuvěřitelný šok,“ komentovala smutnou událost poslankyně Lenka Dražilová z Blanska.

Průkopník novějších metod 

Libor Paša přišel do nemocnice v roce 1993. Na začátku působil jako vedoucí lékař oddělení traumatologie, kde se později stal primářem a od roku 2015 přednostou Kliniky traumatologie, kde působil doposud. V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie. Věnoval se vzdělávání lékařů a výzkumu.

Ve spolupráci s firmou MEDIN se podílel na vytváření nových speciálních nástrojů pro artroskopie a různých typů implantátů. Byl jedním z průkopníků novějších metod artroskopií a členem artroskopické společnosti. Provozoval také nestátní zdravotnické zařízení Sport.medica.