Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba

8.11.2017

Vyměňte si hadičky k myčce a bateriím

Víte, jaká je nejčastější pojistná událost domácností? Jde o vytopení vodou z prasklé vodovodní hadičky. Té, o které si většina myslí, že když je to „pancéřovaná hadička“, je neprůstřelná, nerozbitná, nezničitelná. Tak si je vyměňte, abyste to nebyli vy, od koho poteče voda do všech koutů domu.

6.11.2017

Hlavní přednost zelené střechy? Ekologie!

Civilizace se vzdálila přírodě a nyní by se do ní ráda zase navrátila. A když na květenu už nezbylo místo mezi domy, vysadíme ji aspoň na střechách. Je to krásná myšlenka, která dokonce funguje i v praxi.

1.11.2017

Modernizujete výtah? Normy jsou přísnější

Od září letošního roku je povinné stavět a rekonstruovat výtahy podle nových norem Evropské unie. Normy zvyšují bezpečnost přepravovaných osob i servisních techniků a vztahují se jak na osobní, tak na nákladní výtahy.

1.11.2017

Čím zateplit dům

Zateplení domu není jednoduché. Mnoho lidí si myslí, že prostě něco koupí v hobbymarketu, nalepí to na dům a přetáhnou to fasádní stěrkou. Už jen ten výběr, čím zateplit a jakou tloušťkou, chce hodně uvažování.

30.10.2017

Rychlá montovaná stavba nemusí být jen dřevěná

Stavba nového domu bývá na dlouhé lokte. Může být sebelépe naplánovaná, stejně se v jejím průběhu dříve či později vynoří nějaká prodleva či zdržení. Čas je zkrátka na stavbách nedostatkovou veličinou. A protože čas jsou také peníze, s prodlouženou dobou výstavby se zvyšují i vedlejší náklady se stavbou spojené. Pokud se chcete nastěhovat do nového domu co nejdříve, využijte výhod montované stavby, která zkracuje dobu výstavby o měsíce. Nemusí to být nutně dřevostavba. 

27.10.2017

Dřevěná okna můžou být věčná - pokud o ně dobře pečujete

Pokud máte doma dřevěná okna, určitě potřebují velkou péči. Je to nevýhoda dřevěných oken, že se o ně musíte stále starat. Na druhou stranu jsou prakticky nesmrtelná a ani poškození jim nevadí.

25.10.2017

Brnění pro váš dům

Fasádní omítky nemají jen estetickou funkci, ale hlavně praktický význam. Každodenně jsou vystaveny povětrnostním vlivům a často musí čelit i extrémním teplotním výkyvům. Vichřice, větrem hnaný déšť, mráz, krupobití, ale i ostré sluneční světlo mohou na omítkách zanechávat nevratné stopy. Společnost LB Cemix však vyvinula novou fasádní omítku, která dům chrání jako dokonalé brnění. Novinku naleznete v sortimentu pod názvem ACTIVCEM.  

24.10.2017

Jak fungují krbová kamna s výměníkem

Plápolající oheň v krbu má své kouzlo a jedinečným způsobem zpříjemní dlouhé chladné večery, ať už v domě nebo na chalupě. Některá krbová kamna navíc umějí rozvést teplo po celém domě, a ušetřit tak náklady na plyn či elektřinu.

22.10.2017

Drobná renovace fasády zabrání velkým škodám

Sucho a zhruba 10 až 20 stupňů přes den a zároveň noci bez přízemních mrazíků. To je ideální doba pro čištění a renovaci fasád domů, chat či chalup. Pokud použijeme kvalitní nátěry a dodržíme správný postup, fasáda by měla dům dostatečně ochraňovat před povětrnostními vlivy zhruba 15 let.

20.10.2017

Více než polovinu Čechů obtěžuje hluk od sousedů

Nevyžádaný hluk při špatně provedené akustické izolaci proniká mezi byty a narušuje akustickou pohodu bydlení, potažmo dobré sousedské vztahy. Nadměrný hluk je přitom závažný problém, jeho dlouhodobé působení má prokazatelně negativní dopad na lidské zdraví.

17.10.2017

Na co je třeba myslet při koupi pozemku

Cesta za vysněným bydlením bývá zdlouhavá. Náročnou částí je už jenom výběr pozemku, na kterém chcete stavět. Víte, co všechno byste si přitom měli ověřit?

16.10.2017

Tři osvědčené rady, jak najít dobrého řemeslníka

Poctivý řemeslník, který se nebojí vzít za práci, dodržuje termíny a dbá na kvalitu - to je splněný sen každého, kdo se pouští do stavby nebo rekonstrukce a nechce se pustit do práce pouze vlastními silami. Spousta lidí vám bude tvrdit, že natrefit na takového řemeslníka je malý zázrak. Ale s našimi radami se vám to, při troše štěstí, povede hned napoprvé. Čtěte, jak se nespálit a vybrat správně.

12.10.2017

Výhody a nevýhody ploché střechy

Tvar střechy výrazně ovlivňuje celkové náklady na stavbu domu i energetickou náročnost stavby. V čem je výhodná plochá střecha a na co si dát při její konstrukci pozor?

10.10.2017

Když má radiátor nejen hřát, ale i hezky vypadat

Ať už pořizujete radiátory do nově budovaného domu nebo vyměňujete staré za nové, určitě vás bude zajímat nejen výkon a cena, ale také jejich vzhled. Pojďme se podívat, co se dneska vyrábí.

6.10.2017

Dotaz z poradny: Co je třída trvanlivosti u lepidel

Na lepení dřeva se dnes mohou používat různá lepidla, která mají i různé vlastnosti a místo použití. Neexistuje jedno univerzální lepidlo. A tak je občas obtížné zjistit, jaké vlastně použít.

4.10.2017

Replika horácké vesnice na Vysočině připomíná doby dávno minulé

Pokud vás podzimní toulky zavedou na Vysočinu, nenechte si ujít návštěvu turistického centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Mimo jiné v něm najdete malebnou horáckou vesničku, ze které dýchá lidová architektura.  

3.10.2017

Zdravá izolace si poradí nejen se zimou, ale i s vlhkostí

Napadlo vás někdy, že domácnost se chová jako lidské tělo? Musí se chránit před chladem, a zároveň se nesmí „propotit“ – nesmí se v ní držet vlhkost.  Správná izolace by proto měla mít vlastnosti kvalitního outdoorového oblečení.

2.10.2017

Nákup střešní krytiny: buďte obezřetní

Chystáte se investovat do nových střešních krytin a s nadšením sledujete, že nabídka je obrovská a ceny extrémně nízké. Podle zkušeností bohužel není skutečnost tak růžová, jak ji některé firmy vykreslují. Z tohoto důvodu rozhodně doporučujeme neuspěchat podpis smlouvy, zjistit si potřebné informace, a předejít tím potenciálním nedorozuměním.

27.9.2017

Okenní parapety: zdánlivá maličkost, na které závisí celkový dojem

Při pořizování nových oken se obvykle soustředíme na okna jako taková a parapetům nevěnujeme pozornost. Přitom jde o prvek, který nakonec výrazně ovlivní celkový vzhled interiéru nebo fasády.

24.9.2017

Problémy při koupi domu: Statické poruchy

Praskliny ve stěnách, prosedlá klenba v suterénu, to jsou poruchy domu, které velmi ovlivní následnou rekonstrukci stavby. Na podrobnější posudek je třeba odborník, nejlépe autorizovaný statik. Sami v oblasti statiky konstrukcí příliš nenaděláte, krom toho některé poruchy nejsou běžným okem vidět.

21.9.2017

Pět nesporných výhod dřevostavby

Přestože u nás vůči dřevostavbám vládne určitá skepse, pozvolna jich v našich krajích přibývá. Dřevo má oproti cihle několik výhod. Uvedeme si ty nejpodstatnější.

19.9.2017

Tepelná izolace: Chci ušetřit a nemít žádné starosti

Cílem tepelné izolace je samozřejmě úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především zdravého prostředí po celý rok. Zdravého znamená, že vhodná izolace zabrání tvorbě plísní a bude se umět vypořádat s vlhkostí. Podobně jako v jiných oborech i tady platí, že investice do kvality se vyplatí. A investice do zdraví dvojnásob.

15.9.2017

Když v novostavbě praská omítka

Praskání omítky zdaleka není problém jen starých domů. Praskliny ve vnitřních omítkách jsou nejčastějším předmětem reklamací čerstvých vlastníků bytů v novostavbách. Kde nastala chyba?

15.9.2017

Norma pro zateplení budov z hlediska požární bezpečnosti

Loňská revize normy ČSN 73 0810 o požární bezpečnosti staveb změnila pravidla zateplování budov. Změnami se snaží co nejvíce zamezit šířením požárů po obálce výškových objektů.

12.9.2017

Dodatečný komín můžete postavit během jediného dne

Důvodů výstavby dodatečného komína je více.  V některých stavbách zejména z 90. let komín chybí úplně a vytápí se elektřinou. Někde je komín napojený na hlavní zdroj vytápění a majitelé touží po doplňkovém zdroji tepla v podobě krbu.

11.9.2017

Vytoužený stín se screenovou roletou

Chcete mít v bytě neustále příjemnou teplotu, ale počasí vám to neumožňuje? Přemýšlíte nad instalací žaluzií či závěsů, ale zároveň nechcete mít neustále „zabedněno“? Vyzkoušejte screenové rolety!

8.9.2017

Dřevěné fasády mají své kouzlo i praktické výhody

S dřevěnou fasádou se zdaleka nesetkáváme jen u dřevostaveb. Dřevo může ozdobit jakýkoli dům a rozhodně není jen pro ty, kdo se cítí znuděni běžnou omítkou.

6.9.2017

Pět nejčastějších mýtů o pasivních domech

Ať už jsou pasivní domy oslavovány či odmítány, v každém případě se o nich stále více mluví. Nebude proto na škodu shrnout si základní fakta, abychom si nepletli pojmy s dojmy.

3.9.2017

Stavíme plot z tradičního materiálu - lísky

Některé domy a parcely prostě nesnesou kovové a betonové ploty. Vždyť mnohem hezčí je zasadit do přírody přírodní plot. Tak co zkusit třeba plot z lísky obecné?

30.8.2017

Vybíráme krytinu pro zastřešení terasy

Ačkoli to tak nevypadá, efektivní zastřešení terasy představuje velkou výzvu. Jakou krytinu vybrat, aby chránila před deštěm a sněhem, propouštěla dostatek světla, a přitom jste se pod ní v létě neuvařili?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT