Do ložnice se tradičně doporučují studené barvy, protože vyvolávají pocit chladu, mají uklidňující účinky a lépe se mezi nimi spí. Podobně chladný pocit navozuje i kámen, navíc však místnosti dodává zajímavý, a přitom přirozený dekor.

Z přírodních kamenů se pro obklady používá nejčastěji břidlice, křemenec, travertin nebo pískovec. Přírodní kámen se vyznačuje velkou tvrdostí a trvanlivostí, hnedtak ho nezničíte. Nevýhodami jsou vyšší hmotnost a vysoká cena, která nás nutí zapřemýšlet, zda se tento designový výstřelek v interiéru vyplatí. Odolnost přírodního kamene oceníme především venku na fasádě, jež je vystavena větru a dešti, zatímco v ložnici tak nároční být nemusíme, protože nám sem obvykle neprší ani nesněží.

Kamenná stěna v ložniciPokud tedy nemusíte mít doma přírodní kámen za každou cenu, můžete se porozhlédnout po jeho imitacích. Umělý kámen vyrobený z betonových směsí dokáže ten přírodní na pohled věrně napodobit. Často bývá dobarvován ručně, aby kopíroval nepravidelnosti barvy povrchu své přírodní předlohy. Betonový obklad je kromě toho také velmi trvanlivý, bez obav ho můžeme aplikovat i v exteriéru.

Nejlevnější variantou je pak obklad sádrový, který se uplatní pouze ve vnitřních prostorách, venku se použít nedá a nemůžete s ním obložit třeba krb. Pro stěnu v ložnici však postačí. Za dobrou cenu vám poskytne originální design a složitá není ani jeho aplikace.