Velice rozšířené je dnes podlahové vytápění, díky kterému je podlaha koupelny příjemná na nášlap. V ideálním případě se instaluje během budování nebo celkové rekonstrukce koupelny, protože jde o stavebně náročnější zásah. V zásadě se podlahové vytápění dělí na teplovodní a elektrické, přičemž teplovodní vyžaduje větší stavební úpravy a nehodí se do panelových domů, kde pro něj pod podlahovou krytinou nebude dostatek prostoru. V panelácích se proto většinou instaluje elektrický topný koberec, jehož pokládka je jednodušší.

Oblíbené jsou také koupelnové žebříky pro sušení ručníků. Dají se sehnat v různých barvách i tvarech, některé firmy vám navrhnou i naprosto originální design, který přesně zapadne do stylu vaší koupelny. Nepočítejte ovšem s tím, že žebřík nahradí klasický radiátor - jeho výkon nebývá silný, a jakmile přes něj přehodíte mokrý ručník, efekt vytápění se tím ještě sníží.

Zrcadlový sálavý panelZdroj: Pinterest

Elegantní doplňkové vytápění představují sálavé panely, které se vyrábějí z keramiky, kamene či skla. Fungují na principu ultračerveného záření, jež neohřívá vzduch, ale působí přímo na osoby a předměty v místnosti podobně jako slunce. Na jedné straně je to výhoda, protože po zapnutí panelu nemusíte půl hodiny čekat, než se koupelna vyhřeje, teplo na vás sálá okamžitě. Na straně druhé jsou tu ale stížnosti uživatelů, podle nichž panel místnost dostatečně nevytopí. Potíž je v tom, že musíte stát přímo před panelem, aby na vás jeho teplo dosáhlo. Máte-li velkou koupelnu a panel "schováte" někam do rohu, jeho účinek tím výrazně snížíte. Efekt sálavých panelů proto pocítíte spíš v malých koupelnách, přičemž velkou roli hraje i jejich umístění.

Lidé ve starých studených domech to někdy řeší tak, že si do koupelny před každou koupelí přinesou elektrický přímotop, u kterého je vyšší výkon zaručen. Ve vlhkém prostředí koupelny to však není zrovna bezpečné řešení, protože tu vyvstává riziko úrazu elektrickým proudem. Vhodnější je proto zvolit například infračervené topidlo s vyšším výkonem, které navíc bude méně náročné na spotřebu energie.