Jestliže je garáž montovaná na betonových patkách či zemních vrutech a nebyla zde vybetonovaná základová deska, nejlepším řešením bude betonová zámková dlažba položená do štěrkového lože. Její pokládka není náročná a v případě oprav se dá zase rozebrat.

Podlaha v garáži postavené na betonové desce potřebuje v první řadě odolávat vsakování vody, která by mohla vzlínat do obvodových stěn. Betonový povrch je proto potřeba opatřit alespoň voděvzdorným nátěrem na beton, vhodné jsou také epoxidové nebo polyuretanové stěrky. Před jejich aplikací je nutné povrch vyrovnat zbroušením nebo samonivelační stěrkou a opravit případné trhliny. Výhodou těchto podlah je jednolitý vzhled a bezespárovost, přičemž lepší vlastnosti z obou typů nabízí stěrky polyuretanové - proti epoxidovým jsou plně protiskluzné a lépe odolají mechanickému poškození.

Lak, lazura, olej, nebo vosk? Čím nejlépe ošetřit dřevo

Pokud se rozhodnete do garáže položit keramickou dlažbu, je nutné vybrat dlaždice venkovní, zátěžové a protiskluzné. Jestliže garáž nebude v zimě aspoň temperovaná, je třeba myslet i na jejich mrazuvzdornost. Jednou z možností je také kamenný koberec, který plně vyhovuje venkovním podmínkám a může se bez problémů uplatnit i v garáži. Myslete jen na to, že kamenný koberec pokládaný v exteriéru propouští vodu; při aplikaci ve vnitřních prostorách je potřeba opatřit ho hydroizolační vrstvou.

Pokládka korkové podlahy
Korková podlaha: kam se hodí a jak se pokládá

Speciálně pro garáže a dílny se pak prodávají plastové dlaždice se zámkem, které se rychle pokládají a seženete je v různě barevných provedeních. Výhodou je, že v případě poškození jednoduše vyměníte jen jednu dlaždici, a pokud se stěhujete, můžete si celou podlahu odvézt s sebou.