Co by měla cena obsahovat a na co si dát pozor

Pokud jste se pro bezpečnostní dveře rozhodli, určitě vás zajímá, s jakou investicí je potřeba počítat, jak poznat kvalitního dodavatele a jak vybrat samotné dveře.

Doporučujeme vybrat si podle referencí na internetu nebo od známých 2-3 zkušené firmy, které umí dodat kompletní řešení od návrhu dveří na míru až po vlastní montáž, protože ta umí být v případě externí montážní firmy zdrojem negativních zkušeností. Nechce si poradit od odborníka na prodejně, vysvětlit si jednotlivé body procesu a nacenit dveře podle vašich představ.

Ceníky nejsou vždy úplně jasné, nemusíte se orientovat v tom, které položky jsou nezbytné a které volitelné. Proto je dobré investovat do výběru čas a nechat si všechny položky vysvětlit, abyste neměli žádnou pochybnost o tom, co si kupujete a proč.

Zdroj: Zdroj: adlo.cz

Dejte si pozor, co je obsahem nabídky. U samotných dveří si všímejte jejich konstrukce a použitých materiálů (např. ocel), bezpečnostní třídy a počtu jistících bodů. Kromě toho budete potřebovat znát taky cenu bezpečnostních zárubní, protože stará zárubeň by snižovala vlastnosti bezpečnostních dveří, a s nimi souvisejících stavebních prací, demontáže a montáže. Součástí ceny by měli být také bezpečnostní kování a vložka adekvátní bezpečnostní třídě dveří, tepelná a zvuková izolace a požární odolnost, příslušenství jako např. kukátko, doprava.

Celkové ceny tedy porovnávejte vždy s ohledem na obsažené položky, abyste nebyli nemile překvapeni výslednou cenou u nabídky, která se v úvodu jevila jako nejvýhodnější. Obecně nedoporučujeme rozhodovat se jen na základě ceny. Myslete na to, že ji netvoří jen samotný produkt, ale také vývoj, know-how, školený personál, služby a servis.

Zdroj: Zdroj: adlo.cz

Jak se pohybují ceny bezpečnostních dveří

Odpověď není jednoduchá, protože cenový rozptyl je vzhledem k množství volitelných prvků velký. Lze ale říci, že na dveře, které jsou značeny jako bezpečnostní, ale jejich kompletní pořizovací cena včetně zárubní, příslušenství a montáže se pohybuje pod hranicí 20-25 tisíc, je potřeba dát si pozor. Pravděpodobně buďto nejsou bezpečnostní podle platných norem, jsou nekvalitní, jedná se jen o napodobeninu, nebo výrobce není důvěryhodný a pro řešení vzniklých problémů už nebude k nalezení.

TIP: Oblíbené bezpečnostní dveře za akční cenu

Zdroj: Zdroj: adlo.czProdejci bezpečnostních dveří někdy nabízí nejoblíbenější produkty za akční cenu. Je dobré to sledovat a ušetřit. Například oblíbené bezpečnostních dveře LISBEO od firmy Adlo pořídíte za kompletní cenu 29 290 Kč, která obsahuje dveře ve 3. bezpečnostní třídě s 8 jistícími body a 1 jistícím bodem do podlahy, zvukovou izolaci 39 dB, požární odolnost E30 D3, bezpečnostní kování a vložku, bezpečnostní zámek se zárukou 4 roky, demontáž původní zárubně a osazení bezpečnostní zárubní zn. Adlo, instalaci dveří a příslušenství, panoramatické kukátko, bezpečnostní práh, dopravu po Praze nebo Brně a 15% DPH.