Palo Alto patří mezi pětici nejdražších měst Spojených států a pyšní se vysokou mírou vzdělanosti svých obyvatel. Kromě toho, že hostí Stanfordskou univerzitu, proslulo také coby kolébka nejnovějších technologií - právě tady se zrodil například Google, Facebook i PayPal. Pokud si zde někdo pořídí pozemek a osloví zavedené architektonické studio, aby mu vypracovalo plán nového domu, určitě nemá hluboko do kapsy. Pro mladé manžele, kteří zavítali do studia VARA, finance nepředstavovaly problém. Potíží byl na místní poměry maličký pozemek na rohu ulice ve staré městské zástavbě.

Architekti nechtěli dopustit, aby se rodina se třemi dětmi cítila v novém domově jako v panelákovém bytě, a tak navrhla domek, kde jsou všechny prostory kvůli nedostatku místa sice propojeny, ale přesto zůstávají šalamounsky rozděleny. Jako byste poskládali Rubikovu kostku. Jednotlivé zóny od sebe opticky odděluje už různorodost použitých materiálů. Základ domu tvoří betonové podsklepení, v prostorách přízemí dominuje dřevo, zatímco patro je opláštěno pozinkovaným plechem. Dům díky své neobvyklé struktuře už na pohled vypadá větší, než ve skutečnosti je.

Zdroj: Matthew Millman Photography

Na zahrádku už moc místa nezbylo, ale přeci se sem vešla terasa s luxusním posezením a ohništěm i pruh trávníku pro zábavu dětí. Venkovní prostředí je přímo napojeno na obytný prostor domu tak, aby se rodina mohla během teplých dnů volně pohybovat po celém pozemku, a využila ho tak na maximum.