Dříve než zde Skanska zahájí výstavbu nové rezidenční čtvrti, využijí část areálu zájmové spolky. Majitel pozemku je ke spolupráci vyzval začátkem roku na společném setkání za účasti zástupců městské části, a už tady se začaly rodit zajímavé nápady, jak pozemek dočasně využít.

CukrkandlZdroj: Skanska Reality“Dočasné využití brownfieldů je téma, které dlouhodobě rozvíjejí naši skandinávští kolegové. My jsme navíc navázali spolupráci se zástupci Stavební fakulty ČVUT, kteří nám představili další zajímavé příklady. Společně s Městskou částí Prahy 12 jsme oslovili místní spolky, abychom zjistili, co v této lokalitě chybí a jestli někomu pro jeho aktivity nechybí prostor, který my momentálně máme,“ říká Petr Dušta, Senior projektový manažer Skanska Reality a dodává: „Velmi nás překvapil pozitivní ohlas veřejnosti i kvalita zpracovaných návrhů od samotných spolků.“

Po hodinách společných schůzek a diskuzí bylo jasno. V areálu vznikne sportovní hřiště a venkovní posilovna, které budou sloužit oddílu rychlostní kanoistiky Spartak Modřany. A nejen to. Ve spolupráci se spolkem Kokoza vyroste na Cukrkandlu i komunitní zahrada, která vybízí k pěstování zeleniny i sousedských vztahů.

Žádné místo se samozřejmě neobejde bez stánku s kvalitním občerstvením. Cukrkandl ho nabídne v podobě cyklokavárny, kam patří i servisní místo pro cyklisty a bruslaře, a také nově vybudovaná bikrosová dráha.

Obyvatelé pražských Modřan a okolí se tak konečně dočkají místa pro setkávání komunit, které v lokalitě doposud chybělo.

Pozvánka k otevření CukrkandluZdroj: Skanska Reality

Nasát atmosféru probouzejícího se brownfieldu budou návštěvníci moci už 19. května, kdy se areál oficiálně otevře veřejnosti. Od 14 do 22 hodin zde budou probíhat aktivity pro děti i dospělé. Majitel areálu zajistí i komentovanou prohlídku zachovaných podzemních prostor pod komínem, pro dospělé bude připraven turnaj v nohejbalu, pro děti pak workshopy a dílny. Zábavě sportovní odpoledne završí večerní koncert.

Iniciativa oživení Cukrkandlu vznikla za podpory městské části Prahy 12.