Když se řekne “montovaná stavba”, obvykle se nám vybaví dřevěný domeček lepený z trámů, desek a izolací. Rádi vás vyvedeme z omylu. Montovaná stavba může být i z pevného a dlouhověkého materiálu. Staví se z velkoplošných dílců z keramického betonu. Tyto dílce se jeden po druhém pečlivě připravují ve výrobě. Na hotové základové desce se pak během 2-4 stavebních dnů spojí a hned se může pokračovat se stavbou střechy, výplněmi otvorů atd.

Montované domy z přírodního keramického betonu najdete na českém trhu pod názvem Dům jedním tahem (DJT). Tyto domy mají obdobné vlastnosti jako cihlové domy - příjemné vnitřní klima (v zimě hřejí, v létě chladí) a dlouhou životnost. Kromě toho představují celou řadu dalších výhod. Jmenujme ty základní: 

  • Minimum mokrých procesů - dům nemusí “vymrznout” přes zimu a je připravený k nastěhování ihned po dokončení výstavby.
  • Keramický beton se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Technologie DJT umožňuje stavbu úsporných, nízkoenergetických i pasivních domů.
  • Stěny mohou být mnohem tenčí než u cihlových staveb. Získáte tak mnohem více prostoru pro vaši rodinu. U patrového domu se zastavěnou plochou 10x10 m se jedná až o 11m2.
  • Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček a vytrubkování pro elektroinstalace připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.
  • Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.
  • Dům si lze nechat postavit do fáze hrubé stavby, domu k dokončení, nebo domu na klíč.

Typové projekty s možnostmi individuálních úprav

katalogu typových domů od Dům jedním tahem najdete 25 úsporných domů a 8 nízkoenergetických a pasivných domů, u nichž lze přizpůsobit dispozici, posunout okna, přistavit garáž apod. Typový projekt k domu získáte při objednávce stavby od  Dům jedním tahem zcela zdarma. Nyní navíc získáte dotaci na vyřízení stavebního povolení!

Další informaci o Domech jedním tahem a mimořádných nabídkách získáte na webu www.dumjednimtahem.cz.