PVC podlaha je vícevrstvá syntetická krytina vyrobená polymerací z vinylchloridu. V obchodech je dostupná ve formě rolí či vinylových dílců. Dnešní PVC materiály mívají dlouhou životnost a dobré tepelně-izolační vlastnosti. „PVC podlahy jsou taktéž vhodné pro teplovodní a elektrické podlahové vytápění, jelikož tato podlahová krytina má obecně nízký tepelný odpor a na dotek je tak příjemně teplá, i když je topení zrovna vypnuté,“ uvádí Renáta Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny ze společnosti Koberce Trend.

Kamenná stěna v ložnici
Inspirace: Kamenné obklady v ložnici

Co se týče nevýhod této podlahové krytiny, je nutné zmínit fakt, že nejde lokálně opravit bez ztráty původního vzhledu.  Pokud s ohledem na tuto skutečnost zvolíte místo role raději PVC dílce, které se v případě poničení mohou vyměnit, stále nemáte vyhráno – nikde není psáno,  že zrovna váš konkrétní vzor bude v prodeji ještě za dva tři roky. Vyplatí se proto mít od začátku několik náhradních dílců schovaných v záloze.

PVC podlahyZdroj: PinterestNabídka dekorů PVC podlah je opravdu pestrá, PVC může imitovat dlažbu, dřevo nebo nést moderní abstraktní vzory. Je vždycky lepší, pokud si váš preferovaný vzor můžete prohlédnout v reálu na prodejně, než když se spoléháte na obrázky z internetového obchodu. Schválně si porovnejte, jak fotografie vypadají na monitoru počítače a na displeji telefonu. Už tady bývá velký rozdíl v barvě. Jak bude potom dekor vypadat ve skutečnosti?

Při výběru PVC podlahy byste se měli řídit technickým listem, na kterém je uvedeno, do jakých prostor se podlaha hodí, jakou má tloušťku, odolnost, stálobarevnost a zatížení. Důležitým aspektem je pak také hmotnost a výška nášlapné vrstvy.

Pohledový beton v interiéru nemusí znamenat nudnou šeď

PVC role zásadně pořizujte u renomovaných prodejců, kteří nabízejí produkty vyrobené v souladu s evropskou legislativou. Jen tak budete mít jistotu, že jde o zdravotně nezávadný výrobek, který neobsahuje těkavé látky typu ftaláty. Z tohoto důvodu se vyvarujte laciného PVC dovezeného z Asie, u něhož nemůžete zjistit přesné složení.