Pokud je vaše chata či chalupa zkolaudována k bydlení a má i popisné číslo, můžete na instalaci malé solární elektrárny žádat o státní dotaci. Pořízením fotovoltaiky nejenom ušetříte nemalé finance, ale jako příjemný bonus získáte i energetickou soběstačnost a pocit, že jste udělali něco pro životní prostředí.

Jak to celé funguje v praxi

Jedním ze zajímavých řešení je nabídka od Bohemia Energy. Ta totiž přináší nejen vhodné technické řešení, ale i jistotu garantované pořizovací dotace. A k tomu možnost výkupu nevyužité elektřiny bez potřeby vlastní licence na její výrobu. To vše na klíč po celé ČR.

Fotovoltaiku si můžete pořídit v zásadě dvěma způsoby: s baterií, nebo bez ní. V obou případech pro svou nemovitost získáte vlastní zelenou energii. Rozdíl je v tom, jak naložíte s jejími přebytky. Zatímco bateriový systém přebytečnou energii ukládá k pozdějšímu využití, bez-bateriový systém ji využívá například k ohřevu užitkové vody. Kromě toho, pokud na chalupě nejste, vyrobená energie „přeteče“ do sítě a chata tak sama na sebe „vydělává“.

Když vyrobíte elektřiny více, než spotřebujete

Bohemia Energy zajišťuje stoprocentní výkup přebytků skrze svůj produkt Bonus S-Power. „Nadbytečnou elektřinu od vás za výhodných podmínek odebereme a použijeme pro ostatní zákazníky, kteří ji v ten samý okamžik spotřebují. Vaši dodávku oceníme podle aktuální tržní hodnoty a peníze vám uložíme na váš zákaznický účet,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy a dodává: „Můžete si to také představit jako virtuální baterii, kde se vámi dodaná elektřina ukládá v průběhu měsíce na váš zákaznický účet v podobě peněz. Ty vám vždy v měsíčním vyúčtování započteme s dodávkou. Může se klidně stát, že v některém měsíci zaplatíme my vám.“