Bambusové parkety se vyrábějí ze štípaných plátků bambusového kmene, které se lepí pod vysokým tlakem, a to ve dvou vzorech. Na šířku spojené proužky bambusu, které nám ukazují „krky“, jak je u bambusu známe, tvoří horizontální skladbu. Pokud se plátky k sobě postavené na výšku slepí, tak tvoří jemnější vertikální skladbu (kresbu). Parkety z bambusu se netřídí do jakostí, pouze se vyrábějí v různých barevných odstínech.

Bambus jako materiál je velmi šetrný vůči životnímu prostředí. Oproti klasickým parketám, na jejichž výrobu je třeba těžby stromů, které rostou desítky let, se bambus rychle obnovuje díky svému rychlému růstu.

Jednou z největších předností bambusové podlahy je její tvrdost a odolnost; uplatní se proto i v silně zatěžovaných prostorách, jako jsou kanceláře a společenské místnosti. Povrch podlahy z bambusu se ošetřuje podobně jako povrch podlahy dřevěné - můžeme ho nalakovat, naolejovat nebo navoskovat.

Bambusová podlahaZdroj: Youtube

Bambusová podlaha bude vděčnou podlahovou krytinou ve všech místnostech, kde nehrozí zvýšená vlhkost vzduchu. Vlivem vlhka či mokra totiž bambus pracuje a mohl by na některých místech začít bobtnat. Když se na podlaze něco rozlije a hned se to setře, nic se nestane. Ale permanentní vystavení vodě a vlhkosti by mohlo parkety nenávratně poškodit.

Z tohoto důvodu se bambusová podlaha nehodí do koupelen ani do starších nezateplených domů. Ideálním klimatem pro bambus je teplota 20 - 23°C při 50 - 60 % vlhkosti vzduchu. Na druhé straně tomuto materiálu nevyhovuje ani příliš suché prostředí, parkety by mohly začít sesychat a tvořily by se mezi nimi spáry.