Pohledový beton se získává pomocí cementových stěrek, které se mohou aplikovat na řadu povrchů včetně omítek, sádrokartonu a betonu. Mezi jejich výhody patří odolnost vůči mechanickému poškození, vlhkosti, výkyvům teplot i vůči působení chemikálií. Kromě toho jde o jednolitý bezespárový povrch, což usnadňuje údržbu. Betonové stěrky se mohou v exteriéru i interiéru, hodí se rovněž do citlivých prostor typu koupelna či kuchyně. Jen ten betonový vzhled nám dělá trochu vrásky…

Návštěva typického severského domu

Přesto se pohledový beton nemusí omezovat jen na strohé staromládenecké byty a industriálně laděné interiéry. Podívejte se do galerie, jak pěkně studená šeď působí v kombinaci s teplými prvky typu dřevo. Pokud šedivou barvu nebudeme považovat za nudnou a vtiskneme jí místo toho přívlastek "neutrální", získáme jednoduché, minimalistické pozadí, na němž vynikne každý barevně výraznější doplněk.

Zdroj: Shutterstock.com

Pohledový beton nemusíte zatracovat ani v případě, že máte k šedé barvě vyloženě odpor. Stěrky mohou být probarvené pigmenty, s nimiž se docílí řady různých odstínů. Nejčastěji se používají pigmenty červené, hnědé a žluté, které povrchu dodají teplejší ráz. Originálního vzhledu se dosáhne také metalickou nebo perleťovou lazurou a dalšími povrchovými úpravami. Betonová stěrka tak nemusí mít jen syrový, zrnitý povrch, může být klidně dokonale hladká až lesklá.

Inspirace: Deset balkónů a lodžií po rekonstrukci