Rodiče se třemi dětmi si přáli dům rozšířit, aby se sem vešly čtyři soukromé ložnice, a přesto tu zbylo dostatek prostoru pro společné rodinné rituály. Interiér si představovali moderní, ale zároveň noblesní, aby zachovali historický ráz starého domu. Architekti ze studia Alexander &Co pojali rekonstrukci v populárním minimalistickém stylu; jako základní barvu zvolili zářivě bílou, na které pak nechali vyniknout několik prvků odkazujících na staré časy. Podlahu v kuchyni a jídelně tvoří pískovcové dlaždice, předsíň zdobí modrobílá keramická dlažba, dojem starobylého luxusu pak interiéru dodávají mosazné závěsné tyče v kuchyni a mosazná svítidla.

Právě mosaz byla tou "tajnou ingrediencí", kterou se architekti snažili navázat na historii domu. Mosazné prvky jsou zatím krásně nové a lesklé, ale časem získají charakteristickou patinu. Dům tak bude moci dále "stárnout" a vyprávět příštím generacím o svém zajímavém vývoji.

close info Zdroj: Autor: Tom Ferguson | Stylistická editace: Claire Delmar zoom_in

Koupelna je potom ukázkovou směsicí moderního stylu a retra; volně stojící vanu na nožičkách, výraznou industriální sprchovou hlavici i obdélníkové umyvadlo doplňují černé mosazné baterie, které se ale na rozdíl od těch historických neovládají kohoutky, nýbrž pákami. Starobylý vzhled se tak chytře zkombinoval s uživatelským komfortem, kterého se v dnešní době i přes veškerý respekt k minulosti nemusíme vzdávat.