Změnou je letos také to, že byl kulturní program přehozen na neděle. „Je to z toho důvodu, aby k nám chodili lidé i v neděli a ne jen v sobotu na pečení chleba," vysvětlil Luboš Vokoun.

Tuto neděli si tak v prastaré roubence s kachlovými kamny budete moci poslechnout vánoční písně a koledy v podání hudební skupiny Gutta (11 a 14 hodin), za týden ji vystřídají Křivoklátští hudci (15 hodin) o víkendu těsně před Vánoci pak potěší hosty statku kapela Nöel (11-14 hodin).  „Chléb, který jsem v uplynulém víkendu napekl, jsem rozdal dětem. Bylo to šest bochníků, které jsem vytáhl ze starobylé pece," upozornil Luboš Vokoun.

Svůj stánek tu měly i děti z místní základní školy a mezi prodejci bylo možné se potkat také s Miloslavou Procházkovou ze Mšece. „Budu tu všechny předvánoční víkendy. Mojí specializací je patchwork. Šiji deky, ubrusy, hračky pro děti," řekla Miloslava Procházková, která je dnes již v důchodu.

A zavzpomínala: „Kdysi jsem sportovala a měla blízko k přírodě. Také mám ráda, když se staré věci obnovují, stejně jako tento statek. Jednou jsem tu byla jako zdravotní doprovod se školními dětmi na výletě na přehradě Klíčava. Zrovna se tu před statkem tesal starobylým způsobem dřevěný most, který dnes zdobí hrad Krakovec. Moc se nám to líbilo a tesaři dětem vše kolem obnovy mostu vysvětlili."

Otevřeno je na Hamousově statku od 10 do 16 hodin. V sobotu od 11 hodin uvidíte ukázku pečení chleba.