To ale nebyla zdaleka jediná nabídka programu. Ten byl nabitý nejen akcemi pro děti, ale i hudbou a divadlem. Návštěvníci si nenechali ujít ani výstavu betlémů. „Mně se líbil ten vyřezávaný ze dřeva," prozradila Terezka, která si výstavu prohlédla se svou sestřičkou Zuzankou a maminkou.

Dvoudenní adventní akci v Žebráku připravili zástupci místního Kulturního klubu. Program se uskutečnil v prostorách klubu i před ním. Venku čekal na děti vláček, uvnitř loutkové divadlo i soutěže. Všichni si pak mohli poslechnout nejen vokální soubor Tadooba, ale i smíšený pěvecký sbor Kubr. Na akci se představili i členové základních uměleckých škol z Hořovic a ze Žebráku. „Jedná se o první naši akci tohoto druhu, rádi bychom z ní udělali každoroční tradici," prohlásil vedoucí Kulturního klubu Arnošt Frauenberg.

Adventní setkání v Kulturním klubu Žebrák nebylo poslední letošní akcí. Lidé se mohou těšit i na vánoční galakoncert Nadi Urbánkové s autogramiádou, který se koná 29. prosince. Nebude chybět ani silvestrovské setkání s brněnskou kapelou Kanci paní nadlesní. Podrobnosti o prosincovém programu Kulturního klubu Žebrák přineseme v dalších vydáních Deníku.